Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Cesta za oceán

Za řádění po duelu se Spartou je sedm Baníkovců podezřelých z trestného činu

Divocí Baníkovci si koledují za své chování o kvalifikaci trestného činu, konkrétně sedm z nich. Po nedělním ligovém utkání na hřišti pražské Sparty jejich výtržnosti způsobily zranění pěti pořadatelů a zasahujícího policisty. 

Fanoušek Baníku Ostrava zadržený policistou
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Dalších 19 lidí podezírají policisté z přestupků. Žádné obvinění ale dosud nevznesli. Po utkání zadržela policie 28 fanoušků ostravského týmu. "V současnosti pracujeme s 26 osobami," uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Sedm zadržených policisté podezřívají z trestného činu výtržnictví a jejich případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dalších 19 fanoušků je podezřelých z přestupků. Obviněn zatím nikdo nebyl, kriminalisté budou podle Siřišťové ještě vyhodnocovat kamerové záznamy ze stadionu.

Zápasy Sparty s Baníkem jsou kvůli častým potyčkám fanoušků považovány za rizikové. Pochod ostravských příznivců na stadion i samo utkání ale v neděli proběhly bez větších problémů. Výtržnosti začaly až po zápase, který domácí vyhráli 2:0.

Útočníci z řad fanoušků hostujícího týmu napadli pořadatele a hasiče. Zraněno bylo pět pořadatelů a jeden zasahující policista. Jeden ze zraněných musel být převezen do nemocnice. Podle policie výtržníci navíc odnesli od stánku s občerstvením sudy s pivem, které házeli mezi ostatní diváky.

Našla Sparta v Mandjeckovi skrytý poklad a v čem zaostával Baník? Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast:

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy