Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Expedice Ob 81

Za poslední měsíc byl progres obrovský, řekl Dočkal po návratu. Herně se cítil dobře

Za malý zázrak označil kapitán fotbalistů Sparty Bořek Dočkal návrat na hřiště. Jednatřicetiletý záložník po březnovém zranění a dvojnásobné operaci achilovky poprvé nastoupil k zápasu a v přípravě proti Ústí nad Labem odehrál úvodní poločas, přestože se s tím na začátku zimní přípravy nepočítalo. Pomohl k vítězství 1:0.

Bořek Dočkal
zdroj: ČTK autor: Vít Černý

"Pořád byly různé zvraty, nahoru dolů. Jednou jsem se po tréninku cítil super a pak přišly dva dny, kdy jsem pochyboval. Byl jsem si 25. prosince zaběhat. To bylo poprvé, kdy jsem cítil, že má smysl běžet, že je to opravdový běh, že jsem schopný odběhat trénink. Je to měsíc nazpátek a teď hraju zápas. Povedl se malý zázrak," řekl Dočkal. Sparta ve třetím přípravném duelu vyhrála 1:0.

Hned v prvním týdnu zimní přípravy si Dočkal uvědomil, že je oproti původnímu plánu napřed. "Viděl jsem, že to jde rychleji, než jsem čekal. V tu dobu jsem si ještě nemyslel, že třeba nastoupím do zápasu. Ale jak tréninků přibývalo, uměl jsem si to víc a víc představit. Ještě během prvního přáteláku, kdy jsem se na kluky díval, jsem si to představit nedokázal," uvedl Dočkal.

"Za poslední měsíc byl progres obrovský. I čas od operace je takový, že žádné hojení neprobíhá. Je to jenom o to nachystat tělo na zátěž," uvedl někdejší hráč Trondheimu či Philadelphie.

Přípravný duel s druholigovým Ústím nad Labem byl pro něj optimálním testem. "Bylo to ideální utkání, abych si otestoval, co můžu a nemůžu. Po dohodě se zdravotním týmem jsme si řekli, že můžu hrát. Zápas ukázal, že je to lepší, než jsme před měsícem doufali," prohlásil Dočkal.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparťan Dočkal nastoupil poprvé po zranění, proti Ústí odehrál poločas

Po herní stránce se cítil dobře. "Fotbalově jsem se cítil normálně, nechtěl bych to extra hodnotit. Výkon odpovídá tomu, v jaké jsme fázi přípravy, v jaké fázi na cestě zpátky jsem já. Byly tam lepší i horší momenty. Celkově musím být spokojený," řekl.

"Nechci ale říkat hop, protože přede mnou je ještě dost kroků. Něco je jeden poločas v přípravě, něco úplně jiného pak hrát opakovaně víkend co víkend v kvalitě, kterou od sebe očekávám. Vyhráno ještě není, ale je to pro mě důležitý moment na cestě zpátky. Zůstávám nohama na zemi, mám před sebou spoustu práce. Budu se chtít připravit tak, abych byl na jaro k dispozici," sdělil Dočkal.

Strach z opětovného zranění nemá. "Když jdu po takové době do balonu, kde je to šprajc, tak to v hlavě trochu probleskne, ale po zranění, které mám za sebou, to není o nějakém souboji, kontaktu nebo že neustojím faul," prohlásil Dočkal.

"Nejvíc bych mohl ublížit sám sobě při nějakém pohybu. Každým tréninkem jsem se do toho postupně dostával. S Costou jsem domluvený, že mě na soustředění ve Španělsku otestuje naplno. Pokud to přežiju, tak už to bude dobré," dodal Dočkal, který po únorovém příchodu na Letnou odehrál jen tři ligové duely.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy