Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Z Letné na Letnou. Jiráček zkusí kariéru restartovat v EL za Zlín

Zlín - Fotbalisty Zlína posílil záložník Petr Jiráček. Bývalý reprezentant k účastníkovi příštího ročníku Evropské ligy přišel ze Sparty. Jednatřicetiletý hráč podepsal dvouletou smlouvu. "Rozhodl hlavně fakt, že Zlín mě chtěl na přestup, ne jen na hostování," uvedl.

Petr Jiráček v dresu Sparty
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Poslední dvě sezony Zlínu vyšly. A oni potřebují právě takové lidi, kteří mají zájem, aby se to tady zlepšovalo a šlo stále nahoru," řekl Jiráček. "Zápasy v Evropské lize budou velkým zážitkem jak pro lidi tady, tak i pro mě. Jsem tady proto, abych klubu pomohl," dodal.

Odchovanec Sokolova v roce 2012 odešel z Plzně do Německa, kde působil ve Wolfsburgu a Hamburku. Předloni ho získala Sparta, ale v pražském celku se neprosadil a minulou sezonu strávil na hostování v Jablonci. Celkem si Jiráček ve 136 zápasech české nejvyšší soutěže připsal 12 gólů a 11 asistencí.

Petr Jiráček
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Jsme rádi, že jsme přestup dotáhli. Slibujeme si od toho zkvalitnění našeho kádru. Petr Jiráček má bohaté zkušenosti, protože hrál ve velkých klubech, je známý svou pracovitostí a určitě půjde příkladem pro ostatní kluky v kabině," uvedl sportovní manažer Fastavu Zdeněk Grygera.

Jiráček se stal pátou letní posilou Zlína. Klub už angažoval útočníka Lukáše Železníka, obránce Lukáše Bartošáka, Bosňana Adnana Džafiče a dalšího záložníka Argentince Pabla Podia.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy