Následuje
Panorama

Webera v Bohemians 1905 střídá bývalý reprezentační asistent Klusáček

Praha - Po dvou letech se s Ďolíčkem loučí trenér Jozef Weber, jeho místo zaujme Luděk Klusáček. Bývalý ligový hráč působil jako asistent u reprezentace, kam si ho přivedl Ivan Hašek. V roce 2011 zamířil Klusáček od národního týmu za Haškem do Al Ahlí. Bohemians 1905 jsou momentálně v Gambrinus lize na posledním místě a z prvních třech zápasů jarní části sezony nezískali ani bod. Jedenáct kol před koncem letošního ročníku klokany od záchrany dělí čtyři body. 

Luděk Klusáček na tréninku reprezentace
zdroj: ČTK

Sedmačtyřicetiletého Klusáčka čeká v neděli proti Liberci debut v roli prvoligového trenéra. Jako hlavní kouč zatím Klusáček vedl jen Hradec Králové ve druhé lize. Post asistenta zastával ještě ve Slavii, Slovácku, v národním týmu a také v Al Ahlí, kde působil s Ivanem Haškem.

"Jednání s Bohemkou probíhala velmi rychle. Již teď je jasné, že musíme mobilizovat všechny síly. V podstatě každé následující utkání se dá označit jako existenční," řekl Klusáček. Ten prostředí Bohemians dobře zná, v minulosti za vršovický celek hrál a v roce 2000 také končil profesionální kariéru. V Ďolíčku si následně vyzkoušel i práci asistenta trenéra a sportovního ředitele. 

Klokani pod Weberem nevyhráli od září

Třiačtyřicetiletý Weber působil v Bohemians od 7. března 2012. Při svém tehdejším premiérovém angažmá v roli hlavního kouče první ligu nezachránil, ale za rok svoje svěřence dovedl zpátky mezi elitu.

"V postupové sezoně v nelehkých podmínkách v podstatě předběhl naše možnosti. Nicméně v tuto chvíli se nedaří zastavit výsledkový propad našeho mužstva a my jsme se rozhodli pro nový impulz," vysvětlil na webu Bohemians sportovní ředitel Tomáš Požár.

V tomto ročníku Bohemians pod Weberem jen třikrát zvítězili, naposledy už v září v Ostravě. Vršovickému týmu se nedařilo ani na stadionu v Ďolíčku, který byl vždy jeho doménou. Pražané doma z devíti utkání získali jen deset bodů za dvě výhry a čtyři remízy, což je nejméně z celé soutěže.

"Klokani" byli poslední už po podzimní části, ale v zimní přestávce výrazně posílili kádr a získali například zkušeného stopera Ericha Brabce, útočníka Ivana Lietavu nebo na hostování litevské reprezentanty Mantase Kuklyse a Egidijuse Vaitkunase. Bohemians však na úvod jara prohráli 0:1 v Příbrami, poté doma 1:2 se Spartou a naposledy v sobotu 0:1 na hřišti Slovácka.

Novým trenérem Bohemians 1905 se stal Luděk Klusáček
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy