Je nám líto, video expirovalo.

Vypadalo to na zvrat. Hašek ale Opavu neposílí

Několikaměsíční hledání angažmá Martina Haška mělo být u konce, z jeho dohody s Opavou ale nakonec podle isport.cz sešlo. Hašek se soudí se Spartou, které má podle nepravomocného říjnového verdiktu zaplatit 800 tisíc eur (přes 21 milionů korun).

Slavící Martin Hašek ze Sparty
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Když se nám naskytla příležitost angažovat Martina Haška, šli jsme do toho. Sportovně by nám zcela jistě pomohl. Známe ale i možná rizika plynoucí z jeho příchodu. Byli jsme v kontaktu s FAČR, celou záležitost jsme intenzivně konzultovali také s našimi právníky, kteří nám tento transfer nedoporučili. Od angažování Martina Haška jsme tedy upustili," uvedl opavský klub.

Haškův spor se Spartou se táhne od konce ledna, kdy hráč odmítl odcestovat na soustředění do Španělska. O bývalého záložníka Bohemians 1905 se v té době ucházelo Maccabi Haifa, na jehož nabídku Letenští posléze přistoupili. Hašek se ale s izraelským klubem nedomluvil na platu.

Od té doby trénoval s rezervním týmem, ale po čase dal podle klubového webu Spartě ultimátum, aby byl vrácen do áčka. Vedení ho vyzvalo, aby v B-mužstvu nadále plnil uložené úkoly. Po další písemné komunikaci se Hašek 12. března nedostavil na trénink rezervy a podal jednostrannou výpověď.

Hráč požadoval po Spartě odškodné šest milionů korun kvůli tomu, že mu neumožnila vykonávat profesi. Podle Haškovy právní zástupkyně Markéty Vochosky Haindlové klub porušil předpisy FIFA, když ho nevrátil do A-týmu.

Sbor rozhodců Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale Haškův nárok zamítl a v říjnu rozhodl, že hráč musí zaplatit Spartě 800 tisíc eur (přes 21 milionů korun). Hašek i letenský klub se proti rozhodnutí odvolali. Sparta žádá plnou náhradu škody, která by měla činit dva miliony eur (téměř 53 milionů korun).

Pokud by Hašek nakonec musel Spartě uhradit náhrady škody, podílel by se na tom podle předpisů Mezinárodní fotbalové federace FIFA nejen on, ale i jeho nový klub. "S Martinem Haškem jsme byli na spolupráci rámcově domluvení. Jsme přesvědčení, že by byla přínosná pro obě strany. Bohužel, riziko finančního břemena, které by na klub mohlo přejít, je příliš vysoké," uvedl pro isport.cz sportovní manažer a trenér Opavy Radoslav Kováč.

Rozhodčí senát bude o odvolání rozhodovat v novém složení pěti rozhodců, kteří se nezúčastnili řízení v prvním stupni. Ani tento verdikt nebude pravomocný, takže se Sparta i Hašek opět budou moci odvolat. V takovém případě by se kauza přesunula k mezinárodnímu tribunálu CAS.

Sparťanský odchovanec působil v první lize i v dresu Bohemians 1905. Bývalý reprezentant do 21 let odehrál v nejvyšší soutěži 94 zápasů, v nichž vstřelil 14 branek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy