Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

Výkon Slavie na Interu mi strach nenahání. Krok Stancia se neodpouští, hlásí před derby Jílek

Když viděl zápas Slavie na půdě Interu, musel uznat, že výkon sešívaných byl obdivuhodný. Že by ale kvůli tomu měl mít před svým prvním derby pražských "S" na lavičce Sparty strach? To zase ne. Václav Jílek uznává, že rival Letenských bude v utkání favoritem, ovšem věří, že jeho hráči mají na to, aby doma uspěli. Nepříjemností je, že mu při tom asi nepomůže Ladislav Krejčí.

Václav Jílek
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Vždy slyším předpoklady před derby, že favorita nemá. Ale pokud v danou chvíli porovnáme výkonnost a výsledky obou týmů, způsob hry, dominanci, kterou Slavia v současnosti má, tak myslím, že nálepku favorita mít bude Slavia a měla by ji mít," řekl na tiskové konferenci Jílek.

Slavia drží od dubna sérii 21 soutěžních zápasů bez porážky a se Spartou neprohrála posledních osm duelů. "Ta pozice favorita by se dala i jasně definovat z pozice prognóz bookmakerů. Tím nechci snižovat naše šance na úspěch. Pořád je to jen nějaký předpoklad do utkání a to je samostatný příběh," konstatoval kouč, který převzal Spartu před sezonou.

Úterní remíza Slavie s Interem ho vůbec nepřekvapila. "Všude jsem slyšel, že to bylo nečekané, ale pro mě to byl očekávatelný výkon Slavie – pracovitý. Trošku jsem byl zklamaný z některých hráčů Interu, ale to vůbec nesnižuje kvalitu Slavie," uvedl Jílek.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta se v derby se Slavií pokusí zlomit nepříznivou sérii

Výkon Slavie ho ale nevyděsil. "Nevidím důvod. Je to fantastický úspěch českého týmu, jakýkoliv by tam byl. Uhrát takovým způsobem proti tak silnému evropskému týmu bod v Lize mistrů je obdivuhodné. Je třeba vidět, že Slavia k tomu došla koncepčně a dlouhodobě a nyní sklízí zasloužené ovoce. Nemyslím, že by to mělo mít přesah směrem k derby. Když se podívám na zápas Opava – Slavia a Slavia na Interu, moc společných jmenovatelů bychom tam nenašli," připomněl Jílek nedávnou remízu 1:1 v Opavě.

Po květnovém příchodu na Letnou ho čeká první derby v roli hlavního kouče. "Jednoznačně to bude v danou chvíli největší zápas na úrovni české soutěže v pozici hlavního trenéra. Zatím žádný rozdíl ve vztahu k jiným zápasům nepociťuji, ale to je asi dané tím, že je ještě do zápasu relativně daleko. Samozřejmě ty pocity asi budou jiné, je to logické. Je to největší zápas v Česku, historicky dva největší rivalové," řekl Jílek.

"Pevně věřím, že kdyby se nám podařilo tohle utkání zvládnout, je tady předpoklad, že by to mohlo něco nastartovat. Uděláme maximum, abychom i tak těžkého soupeře, jakým je Slavie, dokázali doma porazit. Zápas bude o produktivitě. Nebude mi vadit, když budeme mít dvě situace a dáme dva góly. Slavia soupeřům moc gólových příležitostí nenabízí," dodal.

Stanciův krok se neodpouští, Krejčí bude nejspíše chybět

Derby bude mimořádné pro slávistu Nicolaeho Stancia, který ještě do zimy působil na Spartě. "Doneslo se ke mně, že tady má být určitá forma protestu před zápasem. Jak ho přijmou? Myslím, že tyto věci se neodpouštějí ani na jedné straně. Asi si tady něco vyslechne," řekl Jílek.

Sparta v minulém kole vyhrála ve Zlíně 2:0 a na čistém kontu se podílel i stoper David Lischka, který po únorové operaci srdce poprvé za Letenské zasáhl do ligového utkání. Odehrál 71 minut. "Příběh Davida je malý zázrak. Před třemi týdny nebyl připraven ani na poločas, teď zvládl 70 minut. K dispozici má další týden a věřím, že bude připraven. Je pro nás důležitý článek, potřebujeme se už udržet v nějaké formaci" řekl Jílek.

Chybět v derby naopak nejspíš bude záložník Ladislav Krejčí, který se ve Zlíně zranil. "U Ládi nevypadá zdravotní stav směrem k derby nejlíp. U něj předpokládám, že do derby připraven nebude," dodal Jílek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy