Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

Vlkanova po konci v Plzni posílil Hradec. Na východ Čech míří i Náprstek a Mihálik

Hbitý záložník Adam Vlkanova se vrací z Plzně do Hradce Králové. S východočeským celkem podepsal devětadvacetiletý fotbalista smlouvu na čtyři roky. Naposledy však nastupoval v Polsku za Ruch Chorzów. Dalšími posilami votroků jsou útočníci Matěj Náprstek z Jablonce a Ondřej Mihálik ze Slovácka, kteří uzavřeli tříleté kontrakty. 

Adam Vlkanova při zápase s Interem v Lize mistrů
zdroj: Reuters autor: Daniele Mascolo

"Jsem velice rád, že je Adam zpátky v Hradci. Dnes je to již zkušený hráč, který si zahrál Ligu mistrů a má na svém kontě také reprezentační starty. O tom, že má ke klubu vztah, ani nemusím mluvit. Nepochybuji o tom, že nám hodně pomůže," řekl sportovní ředitel Jiří Sabou.

Vlkanova je odchovancem Hradce Králové, odkud do Plzně zamířil před dvěma lety. S Viktorií si zahrál Ligu mistrů, postupně ale na západě Čech přišel o místo v sestavě. V minulé sezoně proto hostoval v polském Ruchu Chorzów.

V nejvyšší soutěži Vlkanova dosud odehrál za Plzeň a Hradec Králové 90 zápasů a dal 14 branek. Na kontě má také tři reprezentační starty.

Rychlostní typ Mihálik a náhrada za Vašulína

Sedmadvacetiletý Mihálik hrál za Slovácko dvě sezony. Předtím působil bývalý mládežnický reprezentant také v Plzni, Českých Budějovicích a Jablonci. Má za sebou i angažmá v nizozemském Alkmaaru.

"Je to ostřílený ligový hráč v ideálním fotbalovém věku, který má za sebou i zkušenost z holandské ligy. Má kvalitní finální a předfinální fázi, je skvěle rychlostně vybaven. Navíc je směrem do ofenzivy využitelný na více postech," uvedl Sabou. Mihálik dosud v české lize odehrál 181 utkání a dal 28 branek.

Dvacetiletý Náprstek má nahradit Daniela Vašulína, který odešel do Plzně. V jabloneckém dresu zaznamenal ve své premiérové ligové sezoně ve 12 zápasech tři góly.

"Matěj je mladý talentovaný fotbalista, který prošel mládežnickou akademií v Norimberku. Je to hráč, který cítí fotbal, je konstruktivní a umí dát gól. Svým pojetím hry je typologicky podobný Filipu Kubalovi, který u nás dříve působil," uvedl Sabou.

"Fotbal tu zažívá obrovský boom. Dobře vnímám to, jak jde celý klub rychle nahoru, ať už po fotbalové, nebo fanouškovské stránce. Jsem rád, že jsem tady. Těším se, že to tu s kluky pořádně rozjedeme," řekl Náprstek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články