Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Peter Šťastný

Velké posilování Slavie? Sparta jde skoro stejnou cestou, říká Tvrdík

Praha - Jaroslav Tvrdík je přesvědčen, že příchod několika zvučných posil do Slavie nepoznamená kabinu sešívaných. Předseda představenstva si navíc myslí, že účast zahraničních hvězd pozvedne českou nejvyšší soutěž. Za cíl vytyčil Pražanům obhajobu titulu a alespoň základní skupinu Evropské ligy, ačkoli doufá v postup do Ligy mistrů. Zároveň se těší na souboje s rivalem z Letné a vítá, že také Sparta silně posiluje kádr.

Jaroslav Tvrdík
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Slavia oznámila příchod hvězdných záložníků Dannyho, Halila Altintopa a Ruslana Rotaně. "Pro hráče je důležité, že máme silného vlastníka, že je klub stabilizovaný, přispěla k tomu investice do stadionu, hraje se o postup do Ligy mistrů. To byly faktory, které způsobily, že se podařilo ty hráče přivést," řekl Tvrdík.

"Otázku, jestli to nepoznamená kabinu, dostáváme každé přestupní období. Už čtvrté, co jsem v klubu. Vždy jsme přivedli větší počet hráčů a vždy to vyvolalo obavu. A na konci po dvou letech byl titul," uvedl Tvrdík. "Když se podíváte, co se děje na Spartě, jde skoro stejnou cestou. Vždyť za chvilku bude mít novou skoro celou základní jedenáctku. My jsme přesvědčeni, že ta naše strategie je správná," dodal Tvrdík.

Sparta po angažování italského kouče Andrey Stramaccioniho přestavuje kádr. "Zaregistroval jsem, že pan generální ředitel Sparty Kotalík popřel zprávy, že by Sparta výrazně zvýšila rozpočet, ale také jsem měl tu čest sedět u schůzky pana spolumajitele Sparty Patrika Tkáče s naším prezidentem CEFC a Patrik mu ze srandy řekl, že mu dluží dost peněz. Náš pan prezident na něj nevěřícně koukal a Patrik mu řekl, že museli výrazně přidat do rozpočtu Sparty v závislosti na výsledcích Slavie," řekl s úsměvem Tvrdík.

Posilování kádru Sparty se věnoval také Fotbal fokus podcast:

"Částku bych nespecifikoval, ale je evidentní, že Sparta si znovu razantně chce říct o to, aby se dostala do souboje o první místo," dodal Tvrdík. Sparťanské posilování vítá. "My tyhle těžké zápasy potřebujeme. Možná mi to nebudete věřit, ale místy jsem v minulé sezoně trpěl, když jsem viděl, jak se jim v některých situacích nedařilo. Jsem srdcem fanoušek Slavie, ale Sparta je sportovní soupeř, ne nenáviděný nepřítel. Jsem rád, že posilují, a strašně se těším na naše souboje. Zvedne to podle mě celou ligu, je to dobře pro televize, média, sponzory," uvedl.

"Ve srandě jsem říkal (trenérovi) Jardovi Šilhavému, ať brnkne protějškům na Spartě, ať odehrajeme derby šestnáct na šestnáct. Proč ne, vždyť pravidla se pořád mění," žertoval bývalý ministr obrany. Věří, že Slavia v těžké konkurenci obhájí titul. "Pro nás to bude výzva a věřím, že posily, které jsme udělali, zase povedou k tomu, že je porazíme. Nemůžeme mít jiný cíl, než je obhajoba titulu," prohlásil.

"V pohárech je náš minimalistický cíl dostat se do základní skupiny Evropské ligy, ale nevzdáváme se snu, kterým je účast ve skupině Ligy mistrů. Podařilo se to jiným českým klubům, může se to podařit i nám," dodal.

Připustil, že posilování ještě nemusí končit. "V současnosti platí, že když sečtu naše přestupy, dosáhly naše příjmy asi 250 milionů korun. I tento signál ukazuje, že má klub zdravou ekonomiku. Majitelé nám dali svolení k tomu, abychom tyto peníze znovu reinvestovali. A zatím jsme částku ještě ani nevyčerpali," dodal Tvrdík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy