Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Ve hře byl i Thorsten Fink. Spartu ale nadále povede Ščasný

Praha – Fotbalisty pražské Sparty i nadále povede trenér Zdeněk Ščasný. Vedení letenského klubu, které údajně jednalo i s německým koučem Thorstenem Finkem, se sedmapadesátiletým koučem podepsalo smlouvu na dobu neurčitou.

Zdeněk Ščasný a David Lafata
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Je to pro mě velká čest. Jako velkou výzvu jsem ostatně bral i možnost vést Spartu v sedmi závěrečných kolech tohoto ligového ročníku," uvedl Ščasný. "S vedením klubu jsme měli jasně stanovená pravidla. Věděl jsem, že před koncem sezony padne finální rozhodnutí o mém případném setrvání. Jednání byla oboustranně transparentní a korektní," dodal.

Ščasný přišel na Letnou v polovině dubna. Bývalý kouč Teplic, Viktorie Žižkov, Mladé Boleslavi nebo OFI Kréta a Panathinaikosu Atény podepsal kontrakt do konce sezony. U týmu nahradil odvolaného Vítězslava Lavičku, který se Spartou v minulé sezoně vyhrál ligu i pohár.

V končícím ročníku, který Letenští uzavřou v sobotu domácím zápasem s Bohemians 1905, s týmem obsadí druhé místo. V šesti dosavadních utkáních pod Ščasného vedením Sparta čtyřikrát vyhrála a dvakrát prohrála.

Sparta se po novém kouči ohlížela i v zahraničí. Už po Lavičkovi údajně chtěla přivést trenéra rezervního celku Bayernu Mnichov Erika ten Haga, který se však dohodl s Utrechtem. V úvahu připadal prý také Adrián Guľa ze Žiliny a podle rakouských médií i bývalý záložník Bayernu Mnichov Fink, jenž se ale domluvil s Austrií Vídeň.

Zdroj
ČTK, isport.cz

Hlavní zprávy