Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Norsko

Vávra: Trenér udělal v kabině pořádný humbuk, že ten zápas nemůžeme ztratit

Deset zápasů v lize čekali na výhru a v sobotu se dočkali. Fotbalisté Příbrami porazili favorizovanou Mladou Boleslav a střelec vítězného gólu Stanislav Vávra věří, že to pro celý tým bude velká vzpruha. "Výhra je pro nás opravdovým svátkem, ale ty tři body jsme si zasloužili. Dá nám to ohromnou motivaci do dalšího týdne. Je tu skvělá kabina. Může to být hodně důležité nejen kvůli výsledku, ale také kvůli hře," řekl Vávra.

Stanislav Vávra
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Ten v 76. minutě prošel mezi dvěma obránci soupeře a jeho střela s tečí zapadla za gólmana Petra Mikulce. "Už předtím v utkání jsem měl několik možností, bohužel jsem je řešil zbytečně složitě a trenér mi to i vyčítal. Tady jsem rychle střílel a možná s tečí to tam zapadlo. Byla to velká euforie, už jsme moc potřebovali vyhrát," uvedl Vávra.

Potěšilo ho, že Příbram dokázala utkání po přestávce otočit. "Už od začátku jsme dnes byli lepší a i po té inkasované brance jsme si věřili. Trenér udělal v kabině pořádný humbuk, že ten zápas nemůžeme ztratit, a přicházely další šance i góly," pochvaloval si Vávra.

Sedmadvacetiletý útočník, který přišel do Příbrami před sezonou, si připsal druhou branku v ligové sezoně. Předtím působil mimo jiné i v druholigovém Sokolově, kde ho v minulosti vedl Horváth. "Tady v Příbrami jsem pookřál. Jsem zdravý a kouč ví, co ode mě čekat. Makám a znovu si užívám, že hraju první ligu," řekl Vávra.

"Věděl jsem, kde jsou jeho možnosti a přednosti. Pracuje tu spolehlivě, ale potřebuje řešit některé situace jednodušeji, nevymýšlet. I dnes jsem ho musel několikrát hlasitě okřiknout," uvedl Horváth.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy