Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Malý fotbal ME 2018 Ukrajina

Vaclík: Standardky jsme přestali trénovat a začaly nám jít

Praha - Často používané klišé, že fotbal nemá logiku, podle brankáře Tomáše Vaclíka dokonale pasuje k současné Spartě, která se začala prosazovat ze standardních situací. Na tréninku v poslední době se jim prý věnuje naprosto minimálně. Vaclík měl velkou radost z toho, že Letenští rozhodli šlágr s Libercem právě z rohových kopů, po nichž udeřili stopeři Jiří Jarošík s Ondřejem Švejdíkem.

Brankář Sparty Tomáš Vaclík
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Není to tak, že bychom je netrénovali vůbec. Ale už to není tak, že bychom stáli na hřišti a drilovali standardky pořád dokola. Každopádně se to otočilo: ze standardek jsme přestali dostávat branky a naopak se to překlopilo v náš prospěch. Pro nás to je velké plus," připomněl Vaclík, že sparťané na začátku sezony často po rohových či přímých kopech inkasovali.

Pro Letenské bylo poslední kapkou, když na konci září neuhlídali v derby se Slavií přímý kop domácích a dostali z něj jediný gól zápasu. V další přípravě už kouč Sparty Vítězslav Lavička na pilování standardních situací tolik nelpěl. "Je to paradoxní, ale někdy se to ve fotbale stává. Je to i tím, že v poslední době na standardní situace v tréninku nebylo tolik prostoru. Každopádně se to teď překlopilo a my ze standardek konečně těžíme," pochvaloval si Lavička.

Tomáš Vaclík: "Od doby, co jsme standardky přestali dělat, tak z nich dáváme góly. Do konce podzimu je už asi trénovat nebudeme a doufejme, že z nich góly budou padat i dál."

Vaclík byl rád, že Sparta odčinila minulou remízu v Jihlavě a na čele tabulky se bodově vyrovnala Jablonci a Olomouci. "Měli jsme takový třetí mečbol a konečně ho využili," připomněl Vaclík, že Sparta šanci dotáhnout špičku ligy v minulých duelech už dvakrát propásla. "Být po zápase s Libercem na prvním místě byl náš velký cíl. Je jenom dobře, že jsme se dotáhli takhle rychle zpátky, byť jsme nedávno prohráli tři zápasy za sebou."

Vaclíkovi přitom několikrát zatrnulo, když jeho tým proti Liberci s vypětím všech sil v závěru bránil těsnou výhru 2:1. "Liberec vrhl všechno do útoku, my naopak neudrželi aktivitu z první půle. Jejich snižující gól navíc všechno zdramatizoval, i když pak už neměli nějakou vyloženou šanci."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy