Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Vácha a Limberský jsou zranění, na podzim už si nezahrají

Praha - Záložník Lukáš Vácha ze Sparty si v nedělním ligovém utkání na hřišti Slovácka utrhl meniskus a v úterý se podrobí operaci. Pětadvacetiletý fotbalista si kvůli zranění kolena na podzim už nezahraje; přijde mimo jiné o zbývající dva zápasy českého mistra v základní skupině Evropské ligy i o nedělní kvalifikační duel reprezentace s Islandem. Podobně je na tom obránce David Limberský z Plzně. Ten má poraněné kolenní vazy a podzimní sezona pro něj s největší pravděpodobností skončila.

Lukáš Vácha
zdroj: ČTK autor: kammermayer milan

"Dnešní vyšetření potvrdilo moje zranění ze včerejšího zápasu. Podzim pro mě končí. Diagnóza zní: utržený zevní meniskus," uvedl Vácha, který na Slovácku střídal v 26. minutě.

Váchovo zranění je pro Spartu výraznou komplikací v boji o postup do play-off Evropské ligy. Bez klíčového záložníka se bude muset obejít za necelé tři týdny v domácím utkání s Neapolí i poté v prosincovém posledním duelu skupiny v Bernu.

Problémy Vácha přidělal také reprezentačnímu trenérovi Pavlu Vrbovi. V dosavadních třech zápasech kvalifikace o postup na mistrovství Evropy totiž nastoupil vždy v základu a přispěl ke stoprocentní bilanci. Český výběr porazil Nizozemsko, Turecko i Kazachstán a s Islandem, který rovněž neztratil ani bod a navíc ještě neinkasoval, si v neděli v Plzni zahraje o první místo ve skupině.

Limberský má poškozené vazy

David Limberský
zdroj: EPA autor: FRISCO GENTSCH

"David dohrával nedělní ligové utkání v Jihlavě s bolestí v koleně, dnešní vyšetření bohužel potvrdilo naše podezření na poranění vazů," uvedl mluvčí Plzně Pavel Pillár. "Limberský tak bohužel nebude moct odehrát blížící se duel české reprezentace proti Islandu, velmi pravděpodobně nebude k dispozici ani Viktorii ve zbývajících duelech podzimní části sezony," dodal.

Jednatřicetiletý levý obránce Limberský patřil v poslední době k hlavním oporám reprezentace. V základní sestavě nastoupil ve všech utkáních od nástupu trenéra Pavla Vrby včetně dosavadních tří zápasů kvalifikace o postup na mistrovství Evropy.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy