Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou Valašské rally

V Teplicích kandidáta na kouče nemají, lov začne v pondělí

Teplice - Vedení fotbalových Teplic začne v pondělí hledat nového trenéra poté, co v sobotu po prohře v Českých Budějovicích rezignoval na funkci Lukáš Přerost. Ředitel severočeského klubu František Hrdlička řekl, že zatím neexistují žádní vytipovaní kandidáti na uvolněný post. Odstoupení Přerosta jej mrzí. Kritika Hrdličky nyní míří hlavně na samotné hráče. Ti prý mají hlavní vinu na pádu až na patnácté místo tabulky. Tepličtí fotbalisté se mají v týdnu připravit na pohovory s vedením klubu.

Utkání Slavia - Teplice
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Přerostova reakce nejvyšší představitele teplického klubu zaskočila. A nyní začínají vymýšlet, kým uvolněné místo obsadí. Podle Hrdličky je zatím situace naprosto otevřená. "Žádný seznam možných adeptů nemáme, sami jsme současnou situací zaskočeni. Všechno je komplikované i tím, že sezona je rozběhnutá a trenéři, kteří by třeba přicházeli v úvahu, jsou někde smluvně zavázaní. V pondělí ale situaci začneme řešit. Nejprve si ale uděláme pořádek ve vlastních řadách," uvedl Hrdlička.

Den po Přerostově rezignaci v něm stále vládne rozčarování z toho, jak hluboko v tabulce Teplice klesly. Místo vysněného útoku na pohárové příčky se Severočeši "topí" v záchranářském pásmu na 15. místě. Podle Hrdličky na současném postavení nenese vinu odstoupivší trenér Přerost, ale samotní hráči.

"Hodně mě zklamali, protože trenérovi Přerostovi vůbec nepomohli. Jejich vinou je, kde v tabulce jsme. Na hřišti jim absolutně chyběla disciplína a kázeň. Ano, i Přerost udělal nějaké chyby, což se vzhledem k jeho mládí dalo čekat, ale to, co občas předváděli na trávníku, by nezachránil ani Mourinho," prohlásil Hrdlička. Sám plánuje i důrazné pohovory s jednotlivými fotbalisty.

Odstoupení Přerosta, který dříve u teplického týmu působil jako asistent a dlouho se věnoval i tamní mládeži, prý bere také jako svoji osobní porážku. "Byl jsem to hlavně já, kdo Lukáše v létě doporučoval k našemu áčku. Jeho trenérskou práci a nadšení jsem znal dlouho. Říkám si, jestli mu tahle tvrdá lekce neuškodí. Sám pevně věřím, že ne. Je mladý, plný sil. A tvrdím, že v budoucnu může být stále perspektivní znovu i pro Teplice," dodal Hrdlička.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy