Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Kanada

V Plzni uspělo na testech hned duo fotbalistů. Západočechy ale trápí před kempem marodka

Záložník Modou N'Diaye z Táborska a brankář Marián Tvrdoň z Ústí nad Labem se stanou novými posilami Plzně. Oba uspěli v klubu na testech a odcestují na soustředění do Rakouska. Naopak kvůli zranění se kempu nezúčastní záložník Lukáš Kalvach, útočník Tomáš Chorý a obránci Milan Havel s Luďkem Pernicou.

Modou N'Diaye
zdroj: Twitter Plzeň

Čtyřiadvacetiletý senegalský záložník N'Diaye stejně jako o dva roky starší slovenský brankář Tvrdoň se s Plzní chystali od začátku letní přípravy. Trenéra Michala Bílka zaujali natolik, že je Viktoria angažuje. Podle klubového webu Západočeši v příštích dnech dořeší formu jejich setrvání v klubu.

Plzeňské v současnosti trápí marodka. Do Rakouska neodcestuje hned čtveřice hráčů Kalvach, Chorý, Havel a Pernica, která přitom nastoupila do dosud posledního přípravného utkání s Domažlicemi. Západočeši nespecifikovali, o jak vážná zranění se jedná. Hlavní opora Kalvach si podle iSport.cz poranil vazy v kotníku, dostal sádru a mimo hru prý bude několik týdnů.

Vzhledem k marodce se k týmu připojil obránce Radim Řezník, který přitom na startu přípravy dostal svolení hledat si nové angažmá. Reprezentant Jakub Brabec má po vyřazení českého týmu na evropském šampionátu dovolenou a za mužstvem dorazí v průběhu soustředění.

Viktoria odehraje v Rakousku tři přípravné zápasy, první z nich ve čtvrtek proti rumunskému týmu Sepsi. Pátý tým uplynulé ligové sezony se chystá na kvalifikaci nové Evropské konferenční ligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články