Následuje
Čtyřka sport

V Plzni to nebude tak těžké jako na Baníku, prohlašuje Stanciu

Vypadá to, že se v novém rozestavení Sparty našel. Její klíčový záložník Nicolae Stanciu se s týmem připravuje na páteční zápas desátého kola první ligy s Plzní a věří, že jeho tým zocelila bitva v Ostravě. Pražané se zlepšují a po boji s Baníkem lehce přehráli 4:1 Liberec, teď si brousí zuby i na obhájce titulu.

Záložník Sparty Nicolae Stanciu
zdroj: ČTK autor: Michaela Říhová

"Očekávám, že to bude těžký zápas, ale od té doby, co jsem ve Spartě, podle mě byly nejtěžší zápasy v Ostravě. Nikdy jsem nezažil takovou rivalitu a soupeření mezi dvěma kluby. Plzeň má možná kvalitnější hráče než Ostrava, ale nemyslím, že to bude tak těžké jako v Ostravě," řekl Stanciu.

Nepředpokládá, že by na zápas měla mít vliv vysoká plzeňská prohra v Jablonci. Sparta naopak o víkendu zdolala Liberec 4:1 a v ligové sezoně zůstává jediným týmem bez porážky.

"Plzeň určitě bude hrát jinak než včera. Myslím, že pro páteční zápas není úplně relevantní, co se stalo v Jablonci. Bude to naprosto jiný zápas, bude to mít obrovskou motivaci. Plzeňští hráči už se nebudou vracet k zápasu v Jablonci," mínil Stanciu.

Více o souboji Plzeň - Sparta v novém Fotbal fokus podcastu:

Zvýšenou motivaci sám osobně necítí. "V každém zápase se za vítězství dávají tři body, to je vše, na čem záleží. Samozřejmě možná derby se Slavií je pro fanoušky speciálnější, toho jsem si vědom. Ale ve finále za zápas dostanete vždy jen tři body a je jedno, jestli vyhrajete nad Libercem nebo s Ostravou," podotkl pětadvacetiletý rumunský reprezentant.

V poslední době se dostává do formy a o víkendu se podílel na všech čtyřech gólech Sparty - dva dal a dva připravil. "Cítím se dobře, pokud bych měl brát fyzickou stránku. Měl jsem dobrou přípravu. Ale myslím, že každý se stále může zlepšovat, nejen já. Mé i týmové výkony stále rostou a věřím, že to bude pokračovat," přál si Stanciu.

V zápase s Libercem mu pomohlo, že Sparta změnila rozestavení na 3-5-2 a posunul se více do středu pole. "Pro mě je to velmi dobré, jsem zvyklý hrát veprostřed. Ten systém našemu týmu sedí. Je fajn, že máme hráče s takovou kvalitou, že nezáleží, na jakých hrají pozicích, a zvládnou to. Další zápas už ale zase můžeme hrát znovu v rozestavení 4-4-2," dodal Stanciu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy