Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

V Edenu půjde o hodně. Přiblíží se Slavia k titulu? Sníží Plzeň manko na pět bodů?

Jeden z vrcholů letošního ligového ročníku bude k vidění v Edenu. Domácí Slavia totiž v očekávaném šlágru 28. kola přivítá druhou Plzeň, na kterou má v čele soutěže osmibodový náskok. Rozjetá Viktoria má nicméně skvostnou formu, pod trenérem Adriánem Gulou vyhrála všech osm soutěžních zápasů na jaře. Na stadionu pražského rivala se jí ale dlouhodobě nedaří. Pokud by sešívaní zvítězili, výrazně by se přiblížili obhajobě mistrovského titulu.

Joel Kayamba z Plzně v souboji s Janem Bořilem ze Slavie
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

"Samozřejmě cítíme a víme, že můžeme udělat hodně důležitý krok k vytouženému cíli," řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský. "Je to zápas o šest bodů a pro nás velký test po změnách, které nastaly v zimě a po té pauze," doplnil.

Vršovický tým nechal zapomenout na rozpačitý vstup do jara a po koronavirové přestávce vyhrál všechna tři střetnutí, navíc bez inkasovaného gólu. "Už dlouhodobě se ukazuje, že Slavia má svou kvalitu a jasný herní styl. Ten není o tom, že by vyčkávala nebo hrála z hlubokého bloku a na náhodu. Víme o silných stránkách, ale také my se chceme prezentovat vlastním herním stylem," kontroval slovenský kouč Gula.

I Trpišovský našel pro rivala v boji o titul po sérii vítězství slova uznání. "Hrají opravdu skvěle, hlavně po té pauze. Mají velké držení míče –⁠ v minulém duelu přes 800 přihrávek, což jsem možná v české lize ještě ani neviděl. Nepouštějí soupeře do šancí. Jejich styl byl vždy takový dominantní, ale teď bych řekl, že i přidali na pohybu."

Na minulosti nezáleží 

Slávisté doma porazili Plzeň v lize šestkrát za sebou při celkovém skóre 16:1, ale tentokrát jim bude chybět fanouškovská podpora. Vládní opatření v boji s koronavirem stále povolují pouze 300 lidí na stadionu. "V takhle velkém zápase znamenají diváci obrovskou pomoc. Nám se v Edenu na Plzeň v minulosti dařilo, vyhrávali jsme a byla fantastická kulisa. Bude to obrovský rozdíl, z našeho pohledu ztrácíme výhodu domácího prostředí," uzavřel Trpišovský.

"Minulost v takových zápasech nerozhoduje. Je u nich podstatné nasazení, nastavení a motivace v daný moment. Předešlá střetnutí naštěstí v sobě nemám, tak jsme se o tom snažili bavit i s chlapci. Minulost jednoduše duel nerozhodne. Ten rozhodne současnost a to, jak budeme připraveni," zakončil Gula.

Utkání Baník Ostrava - Sigma Olomouc
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Dnes je vedle zmíněného magnetu 28. kola na programu i kvarteto dalších utkání. Sedmá Ostrava, která po ligovém restartu ještě nezvítězila a opustila elitní šestku, nastoupí na hřišti jedenácté Olomouce. Čtvrtý Jablonec čeká po dvou porážkách v řadě zápas v Teplicích, jež jsou dvanácté.

Hrát se bude také v Opavě, kde předposlední Slezský FC přivítá šesté Slovácko, a také v Karviné. Třináctí domácí zde vyzvou osmé České Budějovice. 

Harmonogram nedělních utkání 28. kola:

15:00 Karviná - České Budějovice
15:00 Opava - Slovácko
17:00 Olomouc - Ostrava
17:00 Teplice - Jablonec
19:00 Slavia Praha - Plzeň

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy