Následuje
MS 2020 Norsko

Už jdou proti nám i fanoušci, musíme to ustát, říká obránce Zbrojovky Vraštil

Obránce Lukáš Vraštil považuje situaci fotbalistů Brna za kritickou. Po sobotní prohře 0:1 na Slovácku klesla Zbrojovka v ligové tabulce na poslední místo a na záchranu ztrácí čtyři body. Z posledních pěti kol získali Brňané jediný bod a v osmi jarních kolech vstřelili jen dva góly. "Už jdou skoro proti nám i naši fanoušci. Musíme to nějak ustát a jít do dalších zápasů s tím, že je zvládneme," řekl Vraštil, který ale bude v příštím utkání proti vedoucí Plzni chybět kvůli čtyřem žlutým kartám.

Stadion Zbrojovky Brno
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Po zápase v Uherském Hradišti strávili brněnští fotbalisté dlouhou dobu na trávníku pod tribunou svých fanoušků. Většina hráčů měla sklopené hlavy, někteří se snažili s příznivci diskutovat. "Fanoušci nám vyčítali, že nebojujeme za Zbrojovku, nemakáme. To jsou taková hesla. My děláme na hřišti, co můžeme. Celý týden pracujeme na tom, abychom zápas zvládli. Což se opět nepodařilo a dopadlo to takto," dodal Vraštil.

Poslední místo není v tomto ročníku pro Brňany ničím novým. Poprvé se ocitli na dně ligové tabulky po porážce 0:3 v Olomouci ve čtvrtém kole. Tehdy majitel klubu Václav Bartoněk odvolal kouče Svatopluka Habance. Pět kol vedli tým asistenti Richard Dostálek a Lukáš Přerost, které pak od 10. kola vystřídal Roman Pivarník.

"Jsme opět poslední, nemůžeme se už ohlížet na nikoho jiného. Body si musíme uhrát sami. Máme pořád šest zápasů, ve kterých většinou hrajeme s týmy okolo nás. Stále je šance, že to zvládneme," řekl Vraštil, kterého prohra na Slovácku hodně zklamala.

"Měli jsme tři tutovky. V prvním poločase po standardní situaci, po změně stran to měl Juhar krásně nalité. Kdyby šanci proměnil, tak by zřejmě byl průběh zápasu úplně jiný. Přitom hned z protiútoku jsme dostali gól," řekl Vraštil. "Potom ještě Škoda hlavou netrefil branku. Troufnu si říci, že Slovácko ani šance nemělo. Ale dalo gól po hezké střele a mělo více odražených balonů," dodal.

Vraštil si posteskl, že týmu chybí koncový hráč. "Střelbě se v přípravě hodně věnujeme, na tréninku to padá všem. Potom přijde zápas. Nevím, co se stane, kde je problém. Jestli mozek vydá nějaký jiný signál, nohy ztuhnou. Možná chybí i trochu štěstíčka. Což je takové klišé. Potřebujeme se prostě trefit. Už dlouho jsme gól nedali," poznamenal Vraštil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy