Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Uhrin o dvou červených: Asi jsme je dostali, protože jsme tak silní

Praha - Na nepřízeň rozhodčího Jiřího Jecha si po utkání se Spartou stěžoval trenér Plzně Dušan Uhrin mladší. Ten Viktorii v utkání udělil dvě červené karty. Trenér však vyzdvihl sílu Sparty, která se zase podle trenéra Lavičky nechce nechat unést osmibodovým náskokem, který si vypracovala díky výhře 1:0.

Dušan Uhrin mladší
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Nechci hodnotit, proč jsme ty karty dostali. Druhá věc je, proč je Sparta nedostala za ty úmyslné ruce. Nepamatuji si, že by moje mužstvo někdy dostalo dvě červené karty. Asi jsme tak silní, že to bylo nutné," podotkl na konto nedovolených zákroků po utkání Uhrin. "Ale Sparta byla lepší, vyhrála zaslouženě. Nechtěl bych hodnotit něco, co je hloupost," dodal vzápětí.

Sparta podle Uhrina byla agresivnější v první půli, kterou prý jeho svěřenci zaspali. "Dostali jsme zbytečný gól, který ovlivnil utkání. V druhé půli jsme chtěli začít hrát, bohužel došlo k vyloučení Hořavy a to nás trochu přibrzdilo," prohlásil Uhrin, jehož tým ještě v závěru mohl srovnat i v devíti po výborných standardních situacích Pavla Horvátha. "Jsem rád, že jsme to v posledních deseti minutách nevzdali, i v devíti jsme si vytvořili dvě obrovské šance. Nechápu, že se Sparta takhle zatáhla, když jsme hráli o dva hráče míň," kritizoval závěr utkání ze strany Letenských Uhrin.

Podle trenérů i hráčů rozhodla první půle, v níž Sparta svého soupeře de facto vymazala. Podle Pavla Horvátha i za cenu faulů. "V první půli jsme určitě nebyli tak aktivní, jak jsme chtěli, ztráceli jsme hodně míčů," hodnotil Horváth. "Sparta každý náš protiútok přerušovala faulem a my jsme se s tím nedokázali popasovat. Měli jsme si chodit pro standardky. Po nich jsme v závěru měli i v osmi hráčích v poli šance," myslí si záložník.

Ani Lavička s vývojem v posledních minutách spokojen nebyl. "Stál proti nám soupeř, který nechtěl prohrát. Nezabalil to ani za stavu 0:1, ani bez dvou hráčů. Poslali do hry urostlé hráče, nakopávali jednoduše míče dopředu. Dostali jsme se pod tlak, podržel nás brankář Vaclík," uznal trenér domácích.

Kouč Sparty by rád předešel jakýmkoliv výkyvům, které klub přibrzdily v minulých sezonách. "Jsme rádi, že jsme ten náročný zápas zvládli. Je to víc než pět bodů, ale do konce zbývá ještě dost zápasů. Nejhorší, co by se mohlo stát, kdybychom teď podlehli nějakému uspokojení, že je vše hotovo. To zdaleka ne. V minulé sezoně jsme se přesvědčili, jak nelehké je získávat body proti relativně slabším soupeřům. To nás nakonec možná stálo to, že jsme si na ten titul nesáhli. Nechceme opakovat stejnou chybu," řekl Lavička.

Uhrin by rád s Plzní ještě zaútočil na titul, ale ví, že to bude těžké i kvůli nabitému programu v Evropě, kde se již ve čtvrtek střetne s Lyonem. "Výsledek má velký vliv, Sparta odskočila na osm bodů. Ale vše se dá pokazit, snad ještě Sparta něco ztratí. My se musíme soustředit na sebe, máme strašně těžký fotbalový plán. Daleko těžší než Sparta, která se soustředí jen na ligu," prohlásil trenér Západočechů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy