Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Forum Bez frází Barbory Černoškové

Tvrdíkův tweet a vlna kritiky probudila také LFA, která chce vyvolat diskuzi o infrastruktuře

Ligová fotbalová asociace (LFA) bude chtít vyvolat diskuzi o podmínkách pro fanoušky a infrastruktuře ligových stadionů. LFA vydala prohlášení v reakci na vlnu kritiky, která se spustila po otevření zrekonstruovaného pardubického Letního stadionu, na kterém Východočeši v sobotu přivítají v úvodním utkání pražskou Slavii.

Pardubický nový stadion
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Nejen fanoušci Pražanů zkritizovali na sociálních sítích zejména podobu sektoru pro hostující příznivce, který je obehnaný pletivem a sítí. Ke kritice se přidal i slávistický šéf Jaroslav Tvrdík, jenž během sobotního duelu půjde podpořit fanoušky Slavie přímo do sektoru.

"Vzhledem k tomu, že LFA zaznamenala připomínky vybavení sektoru hostů, a přestože stadion splňuje stávající předpisy a licenční podmínky, bude LFA iniciovat jednání s licenčním manažerem, Komisí pro stadiony a hrací plochy FAČR i dalšími subjekty. A to na téma, jak lépe definovat a jednotně upravit infrastrukturu prvoligových a druholigových stadionů především s přihlédnutím k podmínkám pro domácí i hostující fanoušky," stojí v prohlášení.

Pardubický fotbalový klub se kritice brání. Podle čtvrtečního vyjádření sportovního ředitele Víta Zavřela získal sektor takovou podobu proto, aby stadion prošel kolaudací a certifikací. Klub podle něj mohl v projektové dokumentaci rekonstrukce stadionu změnit jen minimum bodů, aby neohrozil udělení licence.

Poslední tým tabulky odehraje na novém stadionu celou jarní část nejvyšší soutěže. Dosud od postupu do první ligy v létě 2020 strávili Východočeši dva a půl roku v azylu v pražském Ďolíčku, kde sídlí Bohemians 1905.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články