Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Trpišovský: Z rekordu máme samozřejmě radost, je to unikátní série

Trenér Jindřich Trpišovský si pochvaloval, že slávisté dokázali vylepšit nejdelší sérii v počtu ligových zápasů bez porážky v samostatné historii. Překonání rekordu si cenil o to víc, že jeho svěřenci museli v utkání 25. kola v Brně hrát od 18. minuty o deseti po vyloučení brankáře Matyáše Vágnera. Duel dovedli k bezbrankové remíze a bodovali už ve 37 zápasech nejvyšší soutěže po sobě.

Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Slávisté vylepšili svůj vlastní rekord z let 2016 až 2017, kdy pod vedením předchozího trenéra Jaroslava Šilhavého neprohráli 36 ligových utkání po sobě. Sérii tehdy v Edenu paradoxně ukončil Trpišovský, jenž v té době vedl Liberec.

Třetí nejdelší sérii má na kontě rivalská Sparta, která mezi roky 2009 až 2010 bodovala ve 33 zápasech nejvyšší soutěže.

Do elitní desítky se kromě pražských "S" vešla už jen Plzeň se šňůrou 22 duelů na přelomu let 2017 až 2018.

Slávisté aktuální sérii drží už více než rok od začátku loňského března. Naposledy v lize nebodovali při porážce 0:2 na půdě Slovácka.

"Z rekordu máme samozřejmě radost. Nikomu se to historicky nepovedlo, je to v české lize unikátní série. Těch 37 zápasů je dlouhá doba. Bavili jsme se o tom i v kabině, když jste krok od překonání něčeho takového, chcete to zvládnout," řekl Trpišovský.

Jeho svěřenci dohrávali v deseti nejen bezbrankový zápas v Brně, ale také minulé kolo doma proti Opavě, kterou porazili 4:0.

"Strašně moc věcí hrálo proti nám - vyloučení, sáhnutí do sestavy, absence, únava, přetížení některých hráčů. Jsem proto rád, že jsme to takhle ustáli, i když nás mrzí, že jsme nevyhráli," dodal Trpišovský.

Od loňské porážky na Slovácku Slavia ztratila v lize body jen v devíti zápasech při remízách, 28 utkání vyhrála.

"Je to skvělé. Je vidět, že se to tady dělá dobře, že jdeme správnou cestou. Ale je škoda, že jsme nevyhráli," podotkl obránce či záložník Slavie Lukáš Masopust, který vedl Pražany jako kapitán.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy