Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bikemaraton Drásal České spořitelny

Trpišovský před soubojem o LM: Byli jsme ze Ščasného výroků překvapení

Praha - Ještě zdaleka ne všechno je v lize rozhodnuto, přestože už Plzeň vyhrála titul. Rozhodovat se bude ještě o jednom sestupujícím a také o tom, kdo si vedle Viktorie zahraje Ligu mistrů. Díky skvělé jarní formě se na klopýtající Spartu dotáhl Liberec. A oba kluby se na Letné utkají o druhé místo. Minulý souboj mezi Pražany a Severočechy byl přitom vyhrocený i kvůli tomu, že trenér Ščasný označil hru Slovanu za zákeřnou. S tím ale liberecký trenér Jindřich Trpišovský nesouhlasí. 

Trenér Liberce Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Na zápas se Trpišovský ještě jednou podíval ze záznamu a podle něj nevybočil z obvyklého rámce. V zápase, který Sparta doma vyhrála 2:0 a postoupila, padlo osm žlutých karet, čtyři na každé straně.

"Byli jsme z toho (vyjádření po zápase) hodně překvapeni. Nešlo mi to do hlavy, tak jsme se na to utkání dívali ještě jednou. Myslím, že tam žádné zákeřné zákroky nebyly. Bylo to přitažené za vlasy, myslím, že to nevybočovalo z nějakého rámce," řekl Trpišovský.

"Poměr odpískaných faulů byl dost malý. Byly tam jeden dva zákroky, které vybočovaly z rámce. Jeden od (libereckého) Bakoše na (sparťana) Kováče v hlavičkovém souboji a druhý byl likvidační zákrok (sparťana) Konatého na (libereckého) Sýkoru," doplnil liberecký kouč.

Ščasný také prohlásil, že Liberec hraje takto agresivně až zákeřně jen proti Spartě. Prý ví proč, ale "pouštět ven" to nechtěl. I to Trpišovský odmítl. "Myslím, že podle InStatu máme nejmíň vyhraných soubojů v lize, máme spíš technické a běhavé hráče. Jediné, co vidím já, že se snažíme hrát aktivní fotbal, aby se něco dělo. Nehrajeme jen v bloku, takže to přináší víc soubojů o míč," řekl Trpišovský.

Události po vzájemném duelu v poháru podle něj nebudou sloužit Liberci jako zvýšená motivace. "Myslím, že co se stane na hřišti, tam má zůstat. Byli jsme z toho dost překvapení, ale je to pryč. Hráčům zdůrazňuji, že bych byl nerad, kdybychom se k tomu vraceli," uvedl Trpišovský.

Na sobotní šlágr se Spartou, na kterou ztrácí třetí Slovan tři kola před koncem ligy čtyři body, se liberecký kouč hodně těší. "Má být krásné počasí, věřím, že přijde i dost lidí. Je to souboj druhého s třetím, měla by to být reklama na fotbal. Chceme se předvést v co nejlepším světle a ukázat, že jsme za ten rok udělali kus práce," řekl Trpišovský.

Jeho celek si už v minulém kole zajistil účast v pohárech a má ještě naději i na druhé místo, znamenající kvalifikaci Ligy mistrů. "Jsme rádi, že jsme se vyhoupli na třetí místo. Upínáme se k tomu, abychom ho udrželi, protože by to znamenalo o jedno předkolo a jedno nebezpečí v Evropské lize míň. Druhé místo je spíš taková utopie, není to v našich rukách," dodal.

Případ Bakoš

Liberec v minulých dnech předložil útočníkovi Marku Bakošovi nabídku na prodloužení smlouvy, která mu vyprší po skončení sezony. Klíčový hráč Slovanu má ale nabídky i odjinud, podle informací ČTK také z Plzně, a liberecký kouč Jindřich Trpišovský se začíná smiřovat s tím, že slovenský kanonýr na severu Čech nezůstane. "Můj osobní pocit je takový, že v Liberci smlouvu neprodlouží, jsem spíš skeptický k tomu, že by zůstal," řekl Trpišovský. "Je to trochu frustrující, kdyby Marek odešel, po zimních odchodech Davida Pavelky a Pepy Šurala bychom přišli o dalšího lídra. Ale nedá se nic dělat, fotbal tohle prostě přináší," uvedl liberecký trenér.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy