Následuje
BBV po 25 letech

Trpišovský: Klíčoví hráči Liberce jsou pryč, musíme navázat na jaro

Liberec - Trenér Jindřích Trpišovský už má za sebou v letní přípravě hodně práce, ale spousta další ho ještě čeká. Fotbalisté Liberce přišli během posledních týdnů hned o několik klíčových hráčů. Sám Trpišovský přiznává, že ještě bude trvat, než si celý tým, doplněný o hostování Filipa Havelky a Matěje Pulkraba ze Sparty, pořádně sedne. "Nejvíc nám zatím funguje obrana, útočnou fázi bych oznámkoval pětkou," prohlásil Trpišovský.

Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Slovan pokračuje v trendu, který vedení nastoluje už několik let. Výprodej a chytré stavění částí týmu odznova. Trpšiovský se tak musel smířit s tím, že odešlo několik hráčů ze základní sestavy – gólman Martin Dúbravka zamířil do Sparty, Tomáš Souček se vrátil z hostování do Slavie. V Liberci chybí i Milan Baroš, který přestoupil do Baníku Ostrava a Egon Vůch hledá štěstí v Kazachstánu.

Se soustředěním týmu je nicméně spokojený. "Ano, maximálně. V Aigenu byly skvělé podmínky, letos v tom pokračujeme. Zase jsme ve fázi obměny kádru," řekl Trpišovský směrem k rakouské přípravě.

Chce pokračovat v tom, co fungovalo v jarní části uplynulé sezony. "Budeme to hodně stavět vzhledem k typologii mužstva, jak se nám to podaří poskládat. Způsob napadání hodně  upravujeme k soupeři, kolik tam je obránců, jaký tam je typ na rozehrávku. To je základní schéma, ze kterého budeme vycházet," řekl kouč, který měl v uplynulém ročníku ligy nabídku odejít do Sparty, ale nakonec zůstal ve Slovanu, jenž nakonec dovedl k 9. místu v tabulce.

Jindřich Trpišovský se svými svěřenci
zdroj: ČTK autor: David Šváb

"Doma se Zlínem tak můžeme hrát s jinými parametry než venku s Olomoucí. Základ bychom chtěli, abychom uměli hrát z obranného bloku, ale zároveň uměli hrát hodně nahoře," doplnil Trpišovský. Cíl: hrát co nejvýše od branky Liberce, kombinačně, obehrávat a hodně stát na pokutovém území. "Já jsem nejvíc klidný, když je míč na polovině soupeře," smál se.

Z přípravy je Liberec nejdále v obranné fázi. "Protože nám zůstala celá obranná čtyřka z jara, zpátky je Jarda Coufal po zranění. Co se týče standardek, tam trochu tápeme, protože nám chybí Tomáš Souček, hráč, na kterém to bylo postavené. A útočná fáze, tam jsme na tom nejhůř, to bych oznámkoval pětkou. Tam nás čeká nejvíc práce," řekl Trpišovský.

Liberec v přípravě remizoval s Heidenheimem 1:1 a Neugersdorfem 0:0, nad Aue zvítězil 1:0, poradil si i s Drážďany (3:0). V Hořicích mu nevyšel jen zápas s Hradcem Králové, kde prohrál 2:4.

V Liberci bude nově hostovat devatenáctiletý talentovaný záložník Havelka ze Sparty, v minulém ročníku ligy už pomalu začal dostávat šanci v základu áčka, když byla ve Spartě široká marodka.

Matěj Pulrkab
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Zatím si připsal čtyři ligové starty a také naskočil do utkání Evropské ligy se Southamptonem. V liberecké kabině se sejde s dalšími dvěma hráči na hostování ze Sparty Jiřím Kulhánkem a Matějem Pulkrabem. A také se spoluhráčem z reprezentační devatenáctky Martinem Graiciarem, který sice už patří Fiorentině, ale v Liberci bude ještě rok hostovat.

S Libercem navíc podepsal tříletou smlouvu záložník Tomáš Malinský, který přestoupil z druholigového Hradce Králové. "Patří mezi tři nejrychlejší hráče v lize. Rozhodně zvýší konkurenci v týmu u krajních hráčů," řekl Trpišovský.

Liberec na soustředění zkoušel i kamerunského obránce Oliviera Kingua, který se předtím snažil prosadit ve Slavii. Trpišovský testoval i francouzského záložníka Jeana Pierra Morgana. Podle slov trenéra ale panovala spíše nespokojenost.

Jisté je, že testování francouzského záložníka Mahamadou Dramého z Košic končí. "Na tento post máme hodně hráčů," řekl Trpišovský. Nevyloučil, že by do základní sestavy mohlo ještě nějaké jméno přibýt. "Žádný hráč, kde je nějaká vyšší procentuální naděje, že ho získáme, teď ale není," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK, Slovan Liberec

Hlavní zprávy