Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Tři penalty, tři proměněné. Toto jsem ještě nezažil, řekl po unikátním hattricku Kozák

Jsou hráči, kteří po neproměněné penaltě na další raději nepůjdou. Do této skupiny ale rozhodně nepatří Libor Kozák. I když nedávno proti Spartě pokutový kop nedal, proti Slovácku se postavil hned ke třem. A všechny skončily na místě určení včetně toho, který rozhodl o výhře domácích 3:2. Vytáhlý útočník uznal, že něco takového ještě nezažil.   

Slavící Libor Kozák z Liberce
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Nikdy se mi nestalo, že bych kopal víc jak jednu penaltu. Byla to premiéra. Vážně si žádné takové utkání nevybavuji. Jde o zajímavý hattrick," řekl Kozák.

"Byl bych radši, kdybych měl alespoň jeden gól ze hry. Ale nemůžu si vůbec stěžovat. Jsem rád, že jsem se trefil. Góly přinesly body, takže jsem šťastný," dodal útočník, který se v zimě po deseti a půl letech vrátil ze zahraničí do Čech.

Na dvě jeho penalty dokázalo Slovácko odpovědět vyrovnáním, na gól z 92. minuty však už nestihlo zareagovat. Ve všech případech vystřelil na opačnou stranu, než kam šel brankář.

"Snažil jsem se dát první penaltu doleva, druhou doprava a třetí doprostřed, abych to nějak rozvrstvil. Nakonec mi to vyšlo přesně tak, jak jsem původně zamýšlel," uvedl Kozák s úsměvem.

"Beru to jako odčinění zápasu se Spartou, tři body jsou pro nás nesmírně důležité. Nakonec máme výhru a můžeme koukat dopředu, na Karvinou pojedeme s tím, že jsme v nejlepší šestce," pochvaloval si.

Po zimním příchodu do Liberce hraje první půlrok v české lize a na kontě má už sedm gólů. "Říkal jsem si, že góly z penalt nebudu počítat, ale tentokrát budu. Pro útočníka je důležitý každý gól a nesmírně cenné jsou hlavně proto, že pomohly týmu. Šlo o remízový zápas, který jsme silou vůle dokopali ke třem bodům," dodal Kozák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy