Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Titul pro Čišu. Plzeň slaví emotivní triumf s Mariánem Čišovským

Plzeň - Možná byl třetí plzeňský titul v historii tím nejsuverénnějším, rozhodně však byl také tím nejemotivnějším. Mužstvo Viktorie se během uplynulého roku vypořádávalo s dvěma obrovskými ranami. Ukončit kariéru musela velká opora Západočechů Marián Čišovský kvůli vážnému onemocnění, Daniela Koláře v zimě zase postihla rodinná tragédie. Právě Čišovskému, který se zúčastnil oslav zisku titulu, plzeňští fotbalisté svůj triumf věnovali.

Oslav se zúčastnil i vážně nemocný obránce Marián Čišovský (uprostřed). Vpravo je generální manažer Viktorie Adolf Šádek
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Na improvizovaném pódiu s nápisem "Titul pro Číšu" se ve speciálních mistrovských tričkách a kšiltovkách postupně představovali nejen fotbalisté a trenéři Viktorie, ale například i masér, fyzioterapeut nebo už bývalý útočník Plzně Marek Bakoš.

Jako poslední stanul před fanoušky za obrovského potlesku sám dojatý Čišovský, jehož jméno pak celý stadion ještě několikrát vyvolával. Velmi emotivní chvíle rozplakala většinu lidí na stadionu i plzeňského trenéra Miroslava Koubka.

"Myslím si, že jsem tvrdý člověk, ale slzel jsem. Ne z důvodu, že jsem vyhrál jako trenér ligu s tímto mužstvem, ale byl jsem velice dojat z Mariána," řekl Koubek. "Kdybych ten titul, na který jsem čekal 32 let, mohl vyměnit za to, aby byl Marián zdravý, udělal bych to okamžitě," doplnil.

Dojatí byli i plzeňští hráči. "Když jsem ho viděl, promítl jsem si veškerou spolupráci, kterou jsem s ním měl. Pro Plzeň tady odvedl strašně moc práce, ale teď má daleko těžší boj než my na hřišti. My věříme, že to zvládne," uvedl obránce David Limberský. "Letos to bylo hodně emotivní, protože jsme měli strašnou motivaci urvat titul pro Číšu a všechny naše myšlenky směřovaly k tomu, že titul je pro něho," přidal Limberský. 

Pětatřicetiletý stoper naposledy absolvoval soutěžní zápas loni 1. dubna. Pak léčil zraněné koleno a na začátku ledna vedení Plzně přiznalo, že jej trápí vážná nemoc. Chorobu ale nespecifikovalo. "Bylo to pojaté od začátku, aby tam Marián s námi byl. Udělal pro nás strašně moc věcí. Byť letos nenastoupil, tak podíl na tom titulu má stejný jako třeba já," upozornil kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Podle informací Blesku postihla slovenského fotbalistu amyotrofická laterální skleróza. Na následky tohoto onemocnění, které napadá mozek a způsobuje ztrátu buněk ovládajících svalové pohyby, podle médií v dubnu zemřel bývalý premiér Stanislav Gross. "Průběh téhle nemoci je hodně těžký. Všichni jsme to viděli, ale ještě není konec. Doufám, že Marián bude bojovat tak jako na hřišti a my mu budeme fandit," dodal Horváth.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy