Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Titul bychom radši oslavili na hřišti, shodli se sparťané

Praha - Celou sezony šli za jediným cílem – získat po čtyřech letech pro Spartu titul. Tři kola před koncem se sen stal skutečností, oslavy ale Letenským poněkud zhořkly. V Teplicích poprvé v sezoně prohráli v lize a místo na trávníku si mistrovské oslavy užili u televize, kde jen sledovali, jak Plzeň jen remizuje v Jablonci. 

Fotbalisté Sparty
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

U televize se trápil i útočník. "Zápas jsem sledoval a byl jsem pořádně nervózní. Na druhý poločas jsem se už vlastně skoro ani dívat nemohl," prohlásil sparťanský kapitán David Lafata. "Nikdo si nepřál, abychom slavili u televize, protože bychom si to raději užili na hřišti a s fanoušky. Ale titul je ocenění za celou sezonu, a proto si ho užijeme tak jako tak," přidal Lukáš Vácha, který byl rád, že Sparta se po čtyřech letech zase dočkala titulu.

"Je to krásný pocit, zvlášť po tom dlouhém sparťanském čekání. Já mám sice jeden titul z Liberce, teď jsem ale šťastný za každého sparťana, který si přál to čekání ukončit," přidal čtyřiadvacetiletý záložník. "Zápas Jablonce jsem sledoval až posledních pár minut, kdy mi psal známý, že dal Jablonec gól na 2:1 a že už je to blízko," řekl brankář Tomáš Vaclík. "Tak jsem to zapnul, Plzeň vyrovnala na 2:2 a já si tak protrpěl pekelných pár posledních minut," dodal.


Oslavy budou

Sparta sice v neděli hraje doma s Olomoucí, nějaké oslavy předtím však podle hráčů určitě proběhnou. "Před chvilkou mi dorazila hromadná sms pro celý tým od Marka Matějovského. Psal, že je šťastný a že to společně všichni oslavíme," řekl Vácha.

"Zatím jsme si jen dali s přítelkyní pusu a odpovídám na smsky a telefony," uvedl Vaclík. "Mrzí nás, že jsme v Teplicích nevyhráli a neoslavili to hned. Na druhou stranu si ale myslím, že jsme si titul zasloužili za celou sezonu, ve které jsme byli opravdu nejlepší," doplnil sparťanský gólman. 

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy záložníka Sparty Bořka Dočkala po zisku ligového titulu
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy