Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Talent roku Lischka je po operaci srdce. Je to na dobré cestě, ale ještě nemám vyhráno, hlásí

David Lischka před pěti týdny absolvoval operaci srdce. Jednadvacetiletý jablonecký obránce, který musel v zimě přerušit kariéru, už začal se zátěží a jezdí na kole. Věří, že se na trávníky vrátí, ale vyhráno ještě nemá. Čeká ho řada dalších vyšetření.

Talentem roku se stal David Lischka
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Jsem pět týdnů po operaci. Teď už se cítím strašně dobře. Myslím, že asi 12 dní po operaci jsem šlapal na kole, už jsem pomalu šel do nějaké zátěže. Teď nějak rehabilituji, dávám se dohromady," řekl Lischka, který byl v Praze vyhlášen fotbalovým talentem roku.

Zatím neví, zda a kdy se bude moci vrátit na hřiště. "Všechno jde snad podle plánu, vyvíjí se to dobře. Ještě mě čekají nějaká vyšetření, kde uvidím, co a jak. Tam se definitivně potvrdí, jaká bude moje budoucnost. Věřím, že se vrátím na trávníky. Je to na dobré cestě, ale ještě nemám vyhráno," uvedl Lischka.

"Operace se povedla, rehabilitace probíhá také dobře, ale ani sám nevím, na čem jsem. Sám doktor to neví, nikdo mi na sto procent nic neslíbil. Uvidíme, co moje srdce, jak to vydrží," dodal.

Připustil, že z operace měl strach. "Asi jako každý člověk. Navíc když je to ještě operace srdce, jeden z největších zásahů do těla. Mám rozřízlou celou hruď, šli mi až k srdci. Museli mi jakoby zlámat kosti a pak mi to zdrátovali dohromady. Největší zásah byl na mé hrudi. Týden po operaci jsem nebyl moc pohyblivý, ale postupem času jsem to rozhýbával. V nemocnici jsem byl jen týden," uvedl Lischka.

Myšlenky na konec kariéry rychle zahnal

Na problémy se srdcem se přišlo při prohlídce ve Spartě, kam měl v zimě zamířit z Jablonce. Nakonec z přestupu sešlo. "Lhal bych, kdybych řekl, že jsem to všechno zvládal úplně v pohodě. Nebylo to příjemné období, bylo to nahoru dolů, co jsem zažíval. Ale měl jsem kolem sebe strašně dobré lidi - rodinu, kamarády, mou agenturu. Byli mi velkou oporou a díky nim jsem to zvládnul. Snad to společně dotáhneme do zdárného konce," řekl Lischka.

V první chvíli ho přepadaly myšlenky na konec kariéry. "Ze začátku to vypadalo, že bych kariéru měl končit. V nějakých nemocnicích mi řekli, že to moc nevypadá. Pak se ale objevil pan doktor Štěpán Černý, který osm nebo devět let zpátky operoval Jiřího Pimparu, který momentálně hraje v Ústí nad Labem. Dal mi nějakou naději. Díky němu tu dnes stojím s nějakou nadějí, že se budu moci vrátit k tomu, co miluji," sdělil Lischka.

"S Jirkou jsem byl v kontaktu, psal jsem si s ním o tom všem. Rozhodnutí bylo samozřejmě na mně, já měl na výběr, jestli pokračovat bez fotbalu, nebo podstoupit tuhle operaci. Nebylo to těžké rozhodování, asi bych nemohl žít s pocitem, že bych to nepodstoupil a nezkusil," dodal Lischka.

Psychicky mu hodně pomohl i Jablonec, kde má platnou smlouvu. Šéf klubu Miroslav Pelta s trenérem Petrem Radou ho navštívili v nemocnici. "Několikrát mi volali a několikrát za mnou byli. I kluci z Jablonce za mnou byli. Cítil jsem od nich velkou podporu. Patří jim velký dík," doplnil Lischka.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy