Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Táborský je smířený s novou rolí a říká: Věřím, že se z Dynama stane ještě větší klub

Během loňského postupového tažení vstřelil ve druhé lize 9 gólů a výrazně se podepsal pod návrat Českých Budějovic mezi tuzemskou elitu. V nejvyšší soutěži ovšem pravidelně nenastupuje. Pětatřicetiletý ofenzivní záložník Ivo Táborský přijal roli mentora, snaží se jít příkladem mladším a doufá, že bude v Dynamu pokračovat i po kariéře. Přímý přenos utkání Bohemians 1905 - České Budějovice sledujte od 15:30 na programu ČT sport.

Ivo Táborský (vpravo) oslavuje se spoluhráči z Českých Budějovic gól
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

V letošní sezoně naskočil pražský rodák do třinácti zápasů. Celkově odehrál 159 minut a jednou skóroval (ve 2. kole na Slovácku, pozn. autora). 

O menším herním vytížení byl už před podzimním startem seznámen. "S trenérem jsme si sedli a na rovinu mi řekl, co ode mě očekává, a ptal se mě, jestli s tím jsem ztotožněn. Na rovinu mi řekl, že nedostanu takový prostor, na který jsem byl zvyklý," popsal Táborský.

"Chtěl po mně, abych udržoval v kabině dobrou atmosféru, což je základ pro úspěch týmu. V tomhle mi věřil a myslím si, že jsme dobrou partu vytvořili," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Táborský přijal v Dynamu roli mentora, v klubu chce pokračovat i po kariéře

Odchovanec Slavie, který si v první lize připsal ve 219 duelech 28 branek a nastupoval také za Bohemians 1905, Příbram, Mladou Boleslav nebo Teplice, má před sebou dle vlastních slov pravděpodobně poslední měsíce v kariéře profesionálního sportovce. 

Ve fotbalovém prostředí však nejspíše zůstane. "Mám zatím ústní domluvu, že bych měl v klubu pokračovat. Chtějí mě a počítají se mnou, za což jsem strašně rád a přeji si, aby to vyšlo. Dynamo znám hodně dobře a chtěl bych pro něj pracovat," pokračoval Táborský.

"Věřím, že se z Českých Budějovic stane ještě větší klub a že se bude hrát o nejvyšší pozice v tabulce. Když u toho budu moct být, budu rád," zakončil.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy