Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020 s ...

Svědík plánuje ve Slovácku vylepšit situaci. Zápas s Libercem chceme vyhrát, říká

V neděli na trenérský post ve Slovácku nastoupí Martin Svědík, který doposud trénoval druholigovou Jihlavu. Vystřídá na lavičce Petra Vlachovského, který se s týmem rozloučil prohrou 0:1 s Libercem. Svědík doufá, že pozvedne herně i výsledkově aktuálně čtrnáctý tým první ligy – Slovácko.

Martin Svědík
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

"Jsem rád, že jsem s Jihlavou vítěznou tečkou dokončil svou misi. Bylo pro mě těžké odcházet od rozdělané práce, ale odměnou pro trenéra je nabídka z první ligy. Nyní chci vylepšit situaci zde. Nechci dělat nějaké razantní změny, na to není momentálně čas," řekl Svědík po zápase s Libercem.

Oslovila ho koncepce Slovácka i myšlenky, které se slučují s jeho hodnotami. O poznatky z dnešního zápasu se ale s novináři dělit nechtěl. "Nejdříve si chci všechno vyříkat s hráči. Moje myšlenky a to, co jsem viděl. Bude to i příprava na čtvrteční pohárový zápas s Libercem. Ten chceme vyhrát," sdělil nový trenér.

Ze současné krize Slovácka obavy nemá. V podobné situaci přicházel před rokem i do Jihlavy. "Co se týká získaných bodů, je situace podobná. Ale v jarní části před námi stojí více zápasů. Čeká nás tvrdá práce, nic víc. Nepovažuji za stresující, že přicházím jako záchranář. Je to moje práce. Věřím, že uděláme všechno k tomu, aby se Slovácko pozvedlo," uvedl.

Do konce podzimní části čekají Slovácko ještě čtyři zápasy - v Ostravě, doma se Spartou, v Olomouci a doma s Duklou. "Nejsme v pozici, kdy si můžeme vybírat. Třeba nám soupeři jako Baník Ostrava a Sparta budou svědčit více. Je otázka, co je těžší. Zda jít do utkání s tím, že musíme za každou cenu vyhrát, nebo máme soupeře, se kterým si to můžeme rozdat. Tak to mám nastavené v sobě a budu to přenášet i na hráče. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát," prozradil Svědík.

Jeho asistenty budou Michal Šmarda, který ještě dokončí podzimní sezonu v Jihlavě, a Jan Palinek. Brankáře bude připravovat Luboš Přibyl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy