Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Švancara končí ve Zbrojovce, přestože byl jejím nejlepším střelcem

Brno - Zkušený fotbalový útočník Petr Švancara odchází z Brna. Vedení Zbrojovky se s nejlepším střelcem týmu, který měl ještě na rok smlouvu, dohodlo na předčasném ukončení spolupráce.

Gólová radost Zbrojovky
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

O osudu pětatřicetiletého Švancary, jenž dal v uplynulé sezoně za Brno šest branek, rozhodla hráčova schůzka s místopředsedou Zbrojovky Václavem Bartoňkem, sportovním ředitelem Zdeňkem Kudelou a trenérem Ludevítem Grmelou. Vedení se nelíbilo, jak hráč v médiích komentoval rozhodnutí nového kouče posadit ho mezi náhradníky.

"Sdělili si představy o vztahu klub-hráč v příští sezoně. Vzhledem k rozdílnostem v těchto představách dospěly obě strany ke společnému závěru a tím k dohodě o změně angažmá hráče," uvedl klub.

Švancara má dvě domácí nabídky

Po odchodu ze Zbrojovky, která za útočníka nebude požadovat odstupné, by Švancara chtěl i nadále hrát v nejvyšší soutěži. "Má jednu nabídku z první a jednu z druhé ligy," uvedl Kudela.

Švancara je odchovancem Brna, v minulosti působil také ve Slavii Praha, Opavě, Viktorii Žižkov, Slovácku a Interu Bratislava. V české lize odehrál 288 zápasů a dal 56 branek.

Zdroj
ČTK, deník Sport, ČT sport

Hlavní zprávy