Tour de France 2024

Strakův návrat na jih Čech vzkříšení Dynama nepřinesl, Hradec uspěl i v dlouhém oslabení

Premiérové utkání pod vedením nového trenéra Františka Straky se fotbalistům Českých Budějovic nepodařilo. V domácím prostředí podlehli Pardubicím 1:3 a v tabulce zůstávají poslední. Východočeši se naopak poprvé v sezoně dočkali bodů, což je katapultovalo na desáté místo. Na pátou pozici krátce nato poskočili jejich rivalové z Hradce Králové, kteří navzdory více než hodinovému oslabení udolali devátou Mladou Boleslav 2:1.

Fotbalisté Pardubic se radují z gólu v Českých Budějovicích
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

Dynamo skolila rychlá smršť Pardubic

Hosté z Pardubic rozhodli už během úvodních třiadvaceti minut. Nejprve si dal smolný vlastní gól Nicolas Keckeisen, poté využil Jan Kalabiška centr Zlatohlávka a třetí "hřebíček" zasadil domácím Vojtěch Patrák.

Po změně stran sice snížil Vincent Trummer, ale více už Dynamo navzdory velkému tlaku nestihlo. Jihočeši i proto ani ve třetím kole v nejvyšší soutěži nebodovali a zůstávají na posledním místě o skóre za Teplicemi.

Dynamo České Budějovice – FK Pardubice 1:3 (0:3)

Branky: 58. Trummer – 10. vlastní Keckeisen, 18. Kalabiška, 23. Patrák. Rozhodčí: Petřík – Machač, Volf – Adámková (video). ŽK: Kotula, Hubínek – Noslin, Zlatohlávek, Tischler, Vacek. Diváci: 3612.

České Budějovice: Fendrich – Kotula (46. Tranziska), Havel, Keckeisen (37. Čoudek), Trummer – Hubínek – Šigut (81. Hora), Suchan, Zíka (55. Ogiomade), Martin (55. Čermák) – Ondrášek. Trenér: Straka.
Pardubice: Budinský – Surzyn, Noslin (65. Vacek), Jindra, Kalabiška – Solil, Polyák – Leipold (60. Tischler), Zlatohlávek (78. Míšek), Patrák (60. Sychra) – Huf (65. Yahaya). Trenér: Saňák.

Mladá Boleslav přesilovku prohospodařila

Fotbalisté z Hradce Králové oslavovali, přestože hráli od 21. minuty bez vyloučeného Petra Juliše. Hosté se ještě předtím ujali vedení díky vlastnímu gólu Filipa Čiháka. V 7. minutě srovnal Adam Vlkanova a v 51. minutě napravil vítěznou brankou zaváhání z úvodu utkání Čihák. Votroci i proto mají na kontě šest bodů a v neúplné tabulce jsou pátí. Středočeši podruhé v sezoně prohráli a zůstali na třech bodech.

Mladoboleslavští zároveň nezvládli generálku na čtvrteční úvodní zápas 3. předkola Konferenční ligy, v němž přivítají izraelský tým Hapoel Beer Ševa. Hradci Králové podlehli v nejvyšší soutěži po třech duelech.

FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Branky: 7. Vlkanova, 51. Čihák - 1. vlastní Čihák. Rozhodčí: Zaoral - Pochylý, Dohnálek - Radina (video). ŽK: Zadražil - Vojta, Králik. ČK: 21. Juliš (Hradec). Diváci: 6166.

Hradec Králové: Zadražil - Klíma, Čihák, Spáčil - Čmelík (88. Harazim), Kodeš, Dancák, Horák - Juliš, Vlkanova (78. Kučera) - Mihálik (62. Koubek). Trenér: Horejš.
Mladá Boleslav: Trmal - Král, Suchý, Králik - Stránský (46. Fulnek), Vydra, Langhamer, Kostka - Mareček (46. Ladra), Kušej (69. Buryán) - Pulkrab (69. Vojta). Trenér: Holoubek.