Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Stihne se Dočkal doléčit na derby? Situace zůstává neměnná, uvidíme, říká Ščasný

Na trávníku byl naposledy před měsícem, od té doby léčí zranění lýtkového svalu. Kapitán Sparty a reprezentace Bořek Dočkal tak kvůli tomu přišel o kvalifikační utkání Eura proti Anglii i přátelák s Brazílií. Letenskému týmu navíc nemohl pomoci ve třech ligových utkáních ani čtvrtfinále domácího poháru. Jeho start v nedělním očekávaném derby se Slavií se dál jeví jako nejistý.

Bořek Dočkal po vítězství nad Baníkem
zdroj: ČTK autor: Michaela Říhová

Dočkal ještě 9. března odehrál utkání proti Plzni, které Sparta totálně opanovala 4:0, v následném zápasu s Olomoucí už ale v sestavě chyběl. Na reprezentační sraz dorazil zraněný a i přes maximální lékařskou péči se nestihl dát do utkání s Anglií do pořádku.

Co může rozhodnout derby pražských "S"? Více ve Fotbal fokus podcastu:

"Bořek říkal, že to není dobré, že to raději necháme být, abychom mu ještě víc neublížili," řekl 21. března kouč národního týmu Jaroslav Šilhavý. Od té doby je informací o Dočkalově stavu poskrovnu.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný nyní po vítězství nad Zlínem (2:0) prohlásil, že situace kolem kreativního středopolaře zůstává stejná. "Tam se to zatím nezměnilo," uvedl k Dočkalovi, který stihl odehrát zápasy proti Baníku Ostrava, Liberci a právě Plzni.

Je nám líto, video expirovalo.
Studio fotbal - Dohráno Plus

Ščasný zároveň nechtěl odhadovat, kdy by se Dočkalův návrat na hřiště jevil jako reálný. "Jestli se vrátí do zápasu se Slavií, nebo jestli ne? Uvidíme," dodal pro ČT sport k lídrovi Pražanů.

Sparta se proti Slavii postaví i v semifinále domácího poháru. "Dokázal bych si v první řadě představit, že budeme hrát taky nějaký zápas doma. Není to úplně ideální, když na všechny zápasy vyjíždíte ven," řekl Ščasný.

Zároveň ale dodal, že takový je los a musí být brán jako fakt. "Víte, jak to je. Všichni jsme to viděli," uvedl jednašedesátiletý trenér, kterého se Spartou čeká také zápas se Slavií v ligové nadstavbě.

Bořek Dočkal
zdroj: ČTK autor: Říhová Michaela

"Bořek chybí hodně, umí dát kolmou přihrávku, vystřelit, má přehled o hře," chválil šestnáctiletý talentovaný Adam Hložek, který se hezky trefil v pondělí do branky Zlína.

Místo Dočkala, který zápas pozoroval z tribuny, spoléhají sparťané zejména na Guélora Kangu, který na Letné vyloženě ožil. "Je to podobný typ jako Bořek. Spolupracuje se mi s ním určitě dobře," řekl Hložek o gabonském spoluhráči.

Dočkal se na Spartě připravoval už od loňského podzimu. Definitivně se třicetiletý záložník vrátil na Letnou koncem letošního února. Podepsal smlouvu do léta 2022 a Pražané tehdy jeho příchod ohlásili videem, které odkazovalo na ikonického Rockyho.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy