Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME Německo

Štetina? Jeden z nejslabších stoperů, ve Spartě je nedopatřením. Dočkal nestíhá, řekl Luhový

Přišel podzim a Sparta se podobně jako v minulém roce zasekla. Pražané sice v posledním ligovém kole dokázali porazit Liberec, jenže jejich předváděná hra má k dokonalosti daleko. Bývalý reprezentant a fotbalový expert za tím vidí kroky kouče Pavla Vrby, které jsou dle něj nepochopitelné. Zároveň zkritizoval nasazování některých hráčů v čele s Bořkem Dočkalem, Davidem Pavelkou a Lukášem Štetinou.  

Bořek Dočkal
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Už ke konci října to herně začalo drhnout, ale výsledky ještě přicházely. Od remízy s Baníkem však standard ve hře Sparty klesá a klesá. V listopadu z pěti soutěžních zápasů Letenští hned třikrát prohráli, a navíc ve všech případech v nulou na kontě vstřelených branek. Proti Teplicím a Liberci sice brali tři body, ale představení z jejich strany nebylo dle představ.

Výrazné ubrání z tempa Pražanů, kteří v minulém týdnu přišli o možnost postoupit v Evropské lize a tím pádem nesplní další z cílů, si všiml i bývalý reprezentant Milan Luhový, jenž za nevýraznými výkony vidí jednu výraznou věc. Kroky trenéra Pavla Vrby.

Je nám líto, video expirovalo.
Dohráno

"Vrba začal vymýšlet věci, které nechápu. Začal točit se sestavou a Sparta nemá kvůli tomu stabilní kostru. Už jen to, že dá Hložka z útočníka na podhrot nebo na kraj. Největší problém Sparty je ale stoperská dvojice a hra Pavelky s Krejčím mladším. Tam je to stereotypní. Chybí kreativita a hra má pomalé tempo. Celkově Pražané hrají komplikovaný fotbal," popsal Luhový v pořadu ČT sport Dohráno.

V kritice stoperského dua se bývalý reprezentant zaměřil především na Lukáše Štetinu, který vůbec nezvládl duel se Slováckem a svými chybami přispěl k týden staré vysoké porážce od soupeře ze špičky tabulky v poměru 0:4.

"Když trenér začne spekulovat se sestavou a dá na stopera Štetinu, dopadá to špatně. Hráč jako on v dnešní Spartě nemůže hrát, jelikož je to nekonstruktivní hráč. On je obecně jeden z nejslabších stoperů v lize a ve Spartě je nedopatřením. Na takových hráčích nemůžete stavět. Nevím, jaké důvody Vrbu vedou ho dát do sestavy," popsal.

Vyzdvihl naopak spolupráci Filipa Panáka s Dávidem Hanckem. Jejich kooperace ve středu defenzivy se Luhovému líbí a vidí ji jako ideální řešení. "Oni jsou dobrá dvojice, která si rozuměla. Pak ale přišla zranění, Vrba to překopal a začal stoperskou dvojici měnit. Pokud Panák má k sobě Štetinu nebo Čelůstku, je to komplikovanější. A jak je Hancko vlevo, nefunguje to dobře," vytknul.

Problémy v defenzivě, která už čtyřikrát neudržela čisté konto, nebo při konstruktivním zakládání útoku vidí Luhový také ve středové záložní řadě. Zejména pak u zkušeného Davida Pavelky, který v momentech, kdy chybí v sestavě Bořek Dočkal, zastává pozici kapitána týmu.

Formu Sparty řešil i nový Fotbal fokus podcast:

"Pavelka je v rozehrávce strašně pomalý. Nenabízí se do volného prostoru. A tím, jak chodí do hloubky, je to celkově pomalejší a komplikuje to celou rozehrávku. Když na něj útočící hráč zatlačí, je tam riziko, že bude rozehrávka špatná. Pavelka je stereotypní fotbalista," popsal.

Luhovému se nelíbí ani upozadění mladých. Stoper Martin Vitík je v hierarchii vzadu a hraje většinou za B-tým. Adam Karabec se proti Liberci dostal do základní sestavy a dal gól, ale v předchozích týdnech dostával jen krátkou porci minut.

"Zejména Karabec by měl dostávat šancí víc. Vidím ho stylově jako Schicka a v kombinaci s Hložkem si dobře rozumí. Je to moderní hráč, rychlý v kombinaci, v pohybu a oni dva se dobře doplňují," pochválil Luhový s tím, že nechápe, že více prostoru dostává zkušený Dočkal, o jehož pozici se opět vedou dlouhé diskuse.

"Je pro mě překvapivé, že více prostoru dostává Dočkal, který současnou Spartu vůbec nestíhá, zakončil kritiku hry Pražanů.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články