Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Štastný Kisel: Na takové loučení jsem nikdy nepomyslel

Praha - Svůj dres i kopačky hodil do kotle fanoušků Slavie, kterým byl vděčný za dojemnou rozlučku s kariérou. Kapitán fotbalistů Slavie Karol Kisel dnes uzavřel aktivní kariéru a těšilo ho i to, že v posledním zápase byl u výhry nad Libercem. I když podle mnohých by Kisel ještě sešívaným mohl dál výrazně pomáhat na hřišti, slovenský záložník už spřádá jiné plány. Ve Slavii se hodlá realizovat v klubovém vedení a k práci šéfa mládeže si možná přibere i post sportovního ředitele.

Karol Kisel
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Mám novou motivaci, koukám se dál a Slavii bych rád pomohl i jinde než na hřišti," prohlásil Kisel po klání s Libercem, v němž Slavia vydřela výhru 2:1 a odpoutala se z chvostu tabulky. "Za to jsem nejvíc šťastný. Potřebovali jsme vítězství, abychom se dostali z nelichotivého posledního místa. Zápas s Libercem je taková náplast na celý podzim. Jasně, nejsme z nejhoršího venku, ale když nejsme poslední, ten tlak nebude tak obrovský," uvedl Kisel.

Z velkého fotbalu odchází v šestatřiceti letech, to prý je hodně nad Kiselův původní plán. "Na konec kariéry jsem se připravoval už dlouho, takové tři roky hraju navíc. Nikdy jsem si nepředstavoval, že vydržím takhle dlouho. Jsem šťastný a hrdý na to, co jsem dokázal. Nevyšel snad jen sen, že si zahraju ve Španělsku či Itálii," líčil plynnou češtinou rodák z Košic.

V české lize začínal v Bohemians 1905, prošel i Libercem, ve Spartě slavil "double" a titul si připsal i na štaci v Sydney FC. "Každý můj přestup znamenal posun nahoru. Někdo třeba vyletí nahoru rychle, ale neváží si toho. To nebyl můj případ," uvedl Kisel.

Ve Slavii působil s jednou přestávkou dvakrát, vršovický klub se mu prý vryl pod kůži a v pondělí se Kisel dočkal důstojné rozlučky. Když před koncem zápasu střídal, fanoušci mu tleskali vestoje. Po závěrečném hvizdu se Kisel dlouho zdravil s fanoušky. "Dal jsem jim dres i kopačky, sám pro sebe jsem si nechtěl odložit nic. Jsem šťastný, že fanoušci ocenili můj přístup ke Slavii a fotbalu. Nikdy jsem si nemyslel, že bych zažil takové loučení, protože nejsem hráč kategorie Šmicera, Poborského nebo Bejbla. Proto jsme měl dneska na krajíčku," netajil své dojetí hráč, který v české lize nasbíral 247 startů a nastřílel 49 branek.

Víc už do své sbírky nepřidá. Kisel je pevně rozhodnutý skončit a neplánuje, že by nastupoval v některé z nižších soutěží. "Chtěl jsem ukončit kariéru ve Slavii a na vrcholu," prohlásil. Kouč Liberce Jaroslav Šilhavý si ale myslí, že by ofenzivní záložník měl v české lize co říct. "Podle mě je škoda, že končí. Hráč jeho kalibru by se hodně hodil třeba i do našeho týmu," uvedl Šilhavý po vzájemném zápase, v němž byl na straně poražených.

Kisel má jasnou představu o své budoucnosti, realizovat se chce jako funkcionář. Už několik měsíců vede slávistický úsek mládeže, brzo mu možná přibudou i pravomoci sportovního ředitele. "Mám novou motivaci, koukám se dopředu a doufám, že Slavii pomůžu i na nových místech. Všechno je ale v jednání a záleží i na lidech ve vedení, jak se rozhodnou. Iniciativa musí přijít od jiných, ale já jsem připravený," řekl Kisel, který během kariéry stihl vystudovat i právnickou fakultu. Prý už jednal s Igorem Kornějevem, který by ve Slavii mohl zastupovat nového ruského investora.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy