Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Stanciu chtěl ze Sparty odejít, ale nabídka nebyla dostatečně dobrá, prozradil Rosický

Kdyby bylo vyslyšeno jeho přání, jarní část první ligy by už ve Spartě neodehrál. Hvězda Letenských Nicolae Stanciu dostal během přestávky lukrativní nabídku z Egypta, která však neodpovídala požadavkům Pražanů. Prozradil to sportovní ředitel Tomáš Rosický, jenž proto počítá se setrváním rumunského záložníka. S týmem zahájil přípravu i Josef Šural, který se nedohodl na prodloužení smlouvy a řeší se jeho případný přestup.

Nicolae Stanciu
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Stanciu přišel před rokem jako tehdy nejdražší hráč české ligy za 4,6 milionu eur (asi 117 milionů korun). Po nepovedeném podzimu však dostal nabídku, která ho finančně lákala, a požádal Spartu, aby ho uvolnila.

"Jeho agenti nám sdělili, že přijde velká nabídka. Nakonec přišla, ale byla výrazně nižší, než bychom byli schopni akceptovat. Nico o to měl zájem, ale v tomto byznysu musí být spokojené obě strany. Takže pokud se něco nezmění, bude pokračovat v dresu Sparty," řekl Rosický.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta na startu přípravy

Jiná situace je kolem Šurala, jemuž v létě končí smlouva a nedomluvil se na jejím prodloužení. "Bylo by nefér svalovat to jen na Pepu, protože klub na tom má také svůj podíl viny. Takže teď musíme najít řešení, které bude dobré pro obě strany. Pepa má nabídky ze zahraničí, tak uvidíme, jestli se s někým domluvíme," prohlásil Rosický.

Sparta zahájila zimní přípravu s 31 hráči včetně už dříve oznámených posil Davida Karlssona a Martina Haška. Po zranění se vrací také Václav Kadlec a šanci dostanou i odchovanci Dominik Plechatý, David Šnajdr a Daniel Mareček. Zraněný záložník Tal Ben Chaim pokračuje v Izraeli v rekonvalescenci a k týmu se připojí na přelomu února a března. Mihailo Ristič odešel po skončení hostování.

"Máme v týmu hodně odchovanců. Zařadili jsme další tři mladé kluky, kteří udělali progres a chceme je vidět v přípravě. Je to určitě správná cesta, aby kluci viděli, že dostanou šanci, když si ji zaslouží. Na tom já mám velký zájem," uvedl Rosický. "Máme mladé útočníky, kterým chceme dát šanci. Čas je na to dobrý," dodal.

Hledání nekončí, ale Dočkal ve hře zřejmě není

Nadále však hledá vhodné posily. "Nadále chceme být aktivní, porozhlížíme se po změnách a uvidíme, co přinesou další dny," sdělil Rosický. Zřejmě se však nebude jednat o kapitána reprezentace Bořka Dočkala z čínského celku Che-nan Ťien-jie. "Je to zajímavé jméno, to si nebudeme nalhávat, ale momentálně s jeho čínským týmem nevyjednáváme," prozradil Rosický.

V pátek podstoupí sparťané fyzické testy na FTVS. První přípravné dvojutkání se koná 9. ledna na Strahově proti Českým Budějovicím. V dalších duelech se Sparta utká 12. ledna s Chotěbuzí a 16. ledna s Vltavínem. Na soustředění do Španělska Sparta odlétá 18. ledna.

Seznam hráčů na startu přípravy Sparty

Brankáři: Florin Nita, Milan Heča, David Bičík.

Obránci: Ondřej Zahustel, Tomáš Wiesner, Lukáš Štetina, Uroš Radakovič, Costa Nhamoinesu, Dominik Plechatý, Semih Kaya, Eldar Čivič, David Šnajdr.

Záložníci: Martin Frýdek, Martin Hašek, Lukáš Vácha, Daniel Mareček, Alexandru Chipciu, Vukadin Vukadinovič, Nicolae Stanciu, Michal Sáček, Guélor Kanga, Srdjan Plavšič, Bogdan Vatajelu, Adam Hložek, David Karlsson.

Útočníci: Benjamin Tetteh, Václav Kadlec, Matěj Pulkrab, Josef Šural, Václav Drchal, Golgol Mebrahtu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy