Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Sport 1972

Sporné situace v utkání pod Ještědem vyřešili rozhodčí správně, zní z komise

Podle komise rozhodčích nařídil sudí Miroslav Zelinka v sobotním utkání mezi Libercem a Slavií (2:2) v 62. minutě penaltu pro hostující tým správně a v souladu s pravidly také těsně před koncem neodpískal pro sešívané další pokutový kop. Ani ve zbylých víkendových zápasech podle komise nedošlo k výraznějším chybám sudích.

Rozhodčí v duelu Liberce se Slavií řešili několik sporných situací. Pět minut po přestávce se slávista Peter Olayinka za stavu 1:1 prosadil s pomocí tyče podruhé, podle asistenta rozhodčího Petra Antoníčka ale míč už předtím po předchozím centru z pravé strany od Petra Ševčíka opustil hrací plochu.

"Z dostupných záběrů nelze zjistit, zda míč opustil hrací plochu, takže nelze rozporovat verdikt asistenta," uvedl předseda komise rozhodčích Radek Příhoda.

Po více než hodině liberecký stoper Gigli Ndefe u postranní čáry strčil do Olayinky a Zelinka podle komise rozhodčích správně nařídil penaltu, kterou proměnil střídající Mick van Buren. Domácí proti verdiktu vehementně protestovali, trenér brankářů Slovanu Marek Čech dostal červenou kartu.

V 88. minutě Olayinka po souboji se záložníkem Liberce Ivanem Varfolomejevem upadl v pokutovém území a podle komise Zelinka správně neodpískal pro Pražany penaltu. Olayinka následně udeřil Ndefeho do obličeje a hlavní rozhodčí ho rovnou vyloučil.

Ve třetí minutě nastavení ale Zelinka chybně neudělil Varfolomejevovi žlutou kartu za bezohledné kopnutí do hostujícího obránce Davida Juráska.

Žlutou měl obdržet také plzeňský kapitán Lukáš Hejda za bezohledné udeření loktem do obličeje záložníka Bohemians 1905 Jana Matouška ve 44. minutě nedělního utkání (1:2). V 81. minutě rozhodčí Marek Radina správně vyloučil hostujícího obránce Adama Kadlece za skluz na unikajícího plzeňského útočníka Jana Klimenta.

Správně byl vyloučen i zlínský záložník Martin Fillo za faul na stopera Slovácka Stanislava Hofmanna. Červenou kartu v souladu s pravidly obdržel i královéhradecký záložník Jakub Kučera po skluzu na sparťana Kaana Kairinena.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články