Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár Velká cena Olomouce

Spoluhráčům jsem hodně děkoval, mají to u mě, radoval se Procházka

Plzeň - Kapitánovi plzeňských fotbalistů Václavu Procházkovi se výhra 2:1 nad Spartou asi hodně prodraží. Zřejmě ho čeká pokuta od vedení klubu za zbytečné vyloučení. Spoluhráčům navíc slíbil odměnu za to, že i v deseti dovedli zápas k důležitému triumfu nad hlavním rivalem v boji o titul. "Kluci to zvládli opravdu fantasticky," řekl Procházka, který ve 41. minutě neudržel nervy po faulu Marka Matějovského, agresivně k němu přiběhl a vrazil do něj, za což mu sudí Radek Příhoda dal červenou kartu.

Utkání Plzeň - Sparta
zdroj: ČTK

"Po odpískání jsem dostal skluz na kotník, to se mi hodně nelíbilo. Chtěl jsem si to s ním vyříkat, srazili jsme se hrudí, nebyla tam žádná hlavička nebo podobně. Marek spadl a já dostal červenou. Nečekal jsem to, ale sudí to tak posoudil. Byla to moje špatná reakce a dostal jsem trest," popsal Procházka.

Paradoxně chvíli předtím sám upozorňoval spoluhráče, aby se nenechali od hostů vyprovokovat. "Byl jsem od rozhodčího upozorňován, ať jsme v pohodě, tak jsem se předtím snažil kluky zklidnit. Ale chvíli na to se stalo tohle, úmyslně mi Matějovský zajel do nohy a nechal jsem se vyhecovat. Proto jsem takhle reagoval, ale měl jsem se udržet," připustil stoper.

Už o poločase to od spoluhráčů pořádně schytal. Zejména od záložníka Daniela Koláře, který musel kvůli tomu přepustit místo na hřišti stoperovi Janu Baránkovi. Své si k tomu řekl i trenér Karel Krejčí.

"Hráč Vencova kalibru si tohle v takovém utkání nemůže dovolit. Pochopil bych nějaký taktický faul, ale tohle ne. Důrazně jsem mu to vysvětlil. Dostane asi i nějakou pokutu. Má jediné štěstí v tom, že mu mužstvo pomohlo a vyhrálo se," reagoval Krejčí.

Zkušený obránce sledoval druhou půli v kabině v televizi a sám byl překvapený z toho, že spoluhráči i v deseti vedoucí tým ligy přehrávají. "Samozřejmě jsem čekal, že Sparta bude mít tlak a bude to o tom, jestli to kluci přežijí. Ale bylo to úplně jinak. Kluci hráli výborně a zaslouženě vyhráli. Byli fantastičtí a hodně jsem jim děkoval," dodal Procházka.

Je nám líto, video expirovalo.
Petržela o Baránkovi po Spartě: Měl to těžké, ale je to bomba
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy