Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Tomášem Součkem

Spasil Slavii a sám poskočil do čela. Je to muž správného okamžiku, řekl o Musovi Trpišovský

Na hřiště v Příbrami přišel až na závěrečných dvacet minut, ale i to Petaru Musovi stačilo. Chorvatský útočník jedinou brankou utkání z 82. minuty rozhodl o důležitých třech bodech pro Slavii. Dvaadvacetiletý hráč se díky devátému zásahu v sezoně také posunul do čela tabulky střelců, kde je aktuálně šest hráčů, a od trenéra Jindřicha Trpišovského si vyslechl slova chvály.

Petar Musa ze Slavie (uprostřed) v utkání proti Příbrami
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Musa přišel z lavičky v 69. minutě, aby zvýšil sílu Slavie ve vzdušných soubojích s domácí obranou. Po třináctiminutovém pobytu na trávníku v pokutovém území využil rozhozenou obranu domácích a podle televizního záběru možná i dotek ruky svého spoluhráče Davida Zimy.

"Přišel jsem na hřiště, abych týmu pomohl, a je důležité, že se to podařilo. Ale tím, že to byl klíčový gól, mám radost o to větší. Je důležité, že náš náskok před Plzní před vzájemným zápasem zůstane stejný," vysvětlil Musa.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy po utkání Příbram - Slavia

Při svém postavení v šestnáctce se skvěle orientoval a přesnou střelou překonal brankáře Martina Melichara. "Taková je naše domluva, vždy zavírám zadní tyč. Navíc mi pomohlo, že se míč před tím odrazil od domácího obránce," popsal svou branku záhřebský rodák.

Stejně jako spoluhráči přiznal, že utkání proti poslední Příbrami stálo lídry tabulky hodně dřiny. "Byl to těžký zápas, bylo to především o bojovnosti. V naší situaci jsou ale i takové body hodně důležité," konstatoval Musa.

Na podzim během hostování v Liberci vstřelil sedm ligových branek, na jaře se za Slavii prosadil potřetí a ve zbytku sezony bude vedle mistrovského titulu bojovat také o korunu pro krále střelců.

"Je to muž správného okamžiku, splnil přesně naše pokyny, celé hra šla po příchodu střídajících hráčů nahoru. Orientace Petara je velmi dobrá, zachránil nám už spoustu bodů," ocenil kouč Trpišovský.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy