Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Spartu s Plzní odpíská respektovaný rozhodčí Stark

Praha – Už tak atraktivní souboj Sparty s Plzní vyšperkuje účast jednoho z nejlepších rozhodčích světa Němce Wolfganga Starka. Bez bližších podrobností to uvedl server www.gambrinusliga.cz. Komise rozhodčích se zřejmě obává, aby sudí nebyl nařčen z pokusu o ovlivnění zápasu, a raději tak sáhla po respektovaném arbitrovi ze zahraničí. Starkovi budou na Letné jako asistenti pomáhat krajané Jan-Hendrik Salver a Mike Pickel. Čtvrtým rozhodčím bude Čech Libor Kovařík. 

Wolfgang Stark
zdroj: Getty Images autor: Alex Grimm

Komise rozhodčích na ostře sledované utkání údajně vybírala rozhodčí z Německa, Anglie a Itálie. Nakonec padla volba na zkušeného sudího Starka, který byl loni v září u bezbrankové remízy české reprezentace v kvalifikačním utkání v Dánsku. Stark se pravidelně objevuje v Lize mistrů, loni se představil i na mistrovství Evropy, v roce 2010 na světovém šampionátu a ještě o dva roky dříve také na olympiádě v Pekingu. Třiačtyřicetiletý bankovní úředník v roce 2012 obsadil čtvrté místo v anketě o nejlepšího rozhodčího světa.

Zahraničního arbitra komise rozhodčích vybrala především proto, aby předešla možným spekulacím. Podzimní zápas mezi Plzní a Spartou totiž ve prospěch domácích rozhodla kontroverzní penalta, kterou arbitr Radek Matějek nařídil po střetu plzeňského beka Davida Limberského se sparťanem Josefem Hušbauerem.

Sparťané po utkání cítili křivdu a během poločasové přestávky prý dokonce zvažovali, že na protest proti způsobu řízení utkání ani nenastoupí do druhého poločasu, od čehož nakonec upustili. Komise rozhodčích vzápětí Matějkovi zastavila za chybně nařízenou penaltu činnost na pět utkání. Zápas také odstartoval velkou aféru. Šéf Sparty Daniel Křetínský totiž bezprostředně po utkání v Plzni informoval předsedu FAČR Miroslava Peltu o údajných nestandardních praktikách při řízení domácích profesionálních soutěží.

Nasazení zahraničního sudího na zápas české ligy není žádnou novinkou. V letech 2001 a 2003 pískal derby mezi Spartou a Slavií Slovák Ľuboš Micheľ, v říjnu 2006 pak řídilo souboj pražských "S" německé trio v čele s hlavním arbitrem Michaelem Weinerem.

Zápas mezi Spartou a Plzní se hraje v sobotu od 20:15 a v přímém přenosu ho můžete sledovat na Čt sport a našem webu. Druhá Sparta nyní v tabulce za Plzní zaostává o tři body. 

Je nám líto, video expirovalo.
Utkání Sparta - Plzeň odpíská Němec Stark
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy