Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ve zpětném zrcátku

Sparťan Jiráček se vrací do Plzně: Doufám, že jim to znepříjemníme

Praha - V Plzni strávil záložník Petr Jiráček tři roky a pomohl jí k mistrovskému titulu. Po návratu z bundesligy ale zamířil místo na západ Čech do Sparty a v neděli se poprvé postaví proti bývalému klubu. Zápas navíc může napovědět v boji o titul, protože kdyby Sparta vyhrála, zvýšila by náskok na prvním místě před Plzní na šest bodů. Přesto se Jiráček snaží na důležitost utkání příliš nemyslet. "Snažím se od toho oprostit a jet tam s čistou hlavou," uvedl.

Petr Jiráček v dresu Sparty
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Během angažmá v Plzni si Jiráček proti Spartě několikrát zahrál, tehdy ale podle něj ještě nebyla rivalita mezi oběma kluby tak velká jako v posledních letech, kdy jde o hlavní adepty na titul.

"Teď to poznávám z druhé strany, že když někam přijede Sparta, tak se každý chce předvést a dát do toho něco navíc. Já se o to před lety taky snažil," připomněl. "Teď čekám to stejné, navíc za posledních pět šest let rivalita rapidně stoupla. Plzeň také bude chtít ukončit výsledkovou krizi, ale já doufám, že jim to znepříjemníme a nepovede se jim to," řekl Jiráček.

Je nám líto, video expirovalo.
Lafata: Ještě jsme téměř na začátku ligy

Plzeň v minulém týdnu prohrála s Rapidem Vídeň v Evropské lize a po dalším neúspěchu s Brnem si připsala druhou porážku za sebou. "Většinou když tým dostane dvě facky, tak se na další zápas o to víc soustředí. Zejména když přijedeme my. Nečeká nás nic lehkého, ale i když se poslední zápasy Plzni nepovedly, musíme odvést stoprocentní výkon a nesmíme podcenit sebemenší věc," prohlásil Jiráček.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy