Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Sparta zaplatí za pyrotechniku fanoušků 300 tisíc korun, trest neminul ani Baník

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) udělila pražské Spartě pokutu 300 tisíc korun za chování fanoušků v utkání 15. kola na stadionu Ostravy. Domácí Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu. O trestech informovala LFA, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Pyrotechnika fanoušků v utkání Baník – Sparta
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Sparťanští příznivci se během duelu, který Pražané vyhráli 1:0, provinili použitím pyrotechniky, nevhodnými pokřiky, výtržnostmi a poškozením zařízení stadionu. Pro klub jde o třetí nejvyšší pokutu za chování fanoušků. Více zaplatil jen po zářijovém derby na hřišti Slavie (600 tisíc korun) a po domácím střetnutí s Plzní v březnu 2019 (350 tisíc korun).

"Utkání v Ostravě bylo poznamenáno hned několika výraznými incidenty v sektorech fanoušků. A to jak domácích, tak hostů, kteří závažným způsobem poškodili Městský stadion ve Vítkovicích. Sparťanští fanoušci se podruhé během několika týdnů provinili založením požáru na sociálním zařízení stadionu, který toalety silně poškodil. Zároveň s tím došlo k napadení jednoho z hasičů, což považujeme za naprosto nepřijatelné," uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček.

Baník pyká za pronesení a použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu, kvůli kterému se mimo jiné zpozdil začátek utkání. Podmínečně má uzavřené dva sektory se zkušební lhůtou na dva měsíce, tedy do konce podzimní části sezony.

"Domácí příznivci mohutným použitím pyrotechniky hned dvakrát přerušili průběh utkání na několik minut. Důvodem podmínečného uzavření sektorů D3 a D4 je, že incident nebyl ojedinělý. Naopak se ze strany ostravských příznivců jedná o recidivu, která se v podobné formě objevila v sezoně už poněkolikáté," vysvětlil Baček.

Pokuta i pro Hradec Králové, Zlín a Velvary

Za chování fanoušků zaplatí i další prvoligové týmy Hradec Králové a Zlín. Východočeši dostali trest 20 tisíc korun za vhazování předmětů na hrací plochu během duelu s Libercem (1:1). Zlínští příznivci se provinili nevhodnými pokřiky při střetnutí s Jabloncem (1:1), jejich klub zaplatí pokutu 30 tisíc korun.

Peněžitý trest dostaly i třetiligové Velvary po osmifinálové pohárové porážce 1:2 s druholigovou Opavou. Domácí fanoušci při odchodu ze hřiště polili rozhodčí pivem, za což středočeský klub zaplatí 10 tisíc korun.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články