Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bikemaraton Drásal České spořitelny

Sparta vs. Slavia: červenobílí mohou překonat bodový rekord, Letenští chtějí zlomit sérii bez výhry

Mezi oběma soupeři je patnáctibodový rozestup, i tak ale je tradiční derby mezi Spartou a Slavií vrcholem programu 28. kola první fotbalové ligy. Červenobílí do něj jdou jen tři dny po prohře 0:1 s Chelsea v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy. Slávisté mohou v případě výhry překonat své bodové maximum v jedné sezoně, Sparta ale touží potvrdit, že je nejlepší tým jara.

Derby nemá favorita
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Slávisté mají 68 bodů a mohou s předstihem překonat svůj rekord z ročníku 1995/96, kdy za 30 kol uhráli 70 bodů. V této sezoně na domácí scéně kralují a mají nejlepší útok i obranu soutěže.

V ligovém derby neprohráli se Spartou pětkrát po sobě, což je dosud nejdelší série v samostatné historii. Slávistický kouč Jindřich Trpišovský ale zůstává před šlágrem obezřetný. Letenští totiž vyhráli sedm z posledních osmi kol a jsou bodově nejlepším týmem jarní části. Červenobílí navíc po čtvrtečním vyčerpávajícím souboji s Chelsea měli mnohem méně času na přípravu.

"Sparta dostává míň branek, zadruhé hrají někteří hráči, kteří mají velkou kvalitu. Navíc se jim podařilo otočit spoustu zápasů, které neměly dobrý průběh. Je to nesmírně silný tým. Každý, kdo viděl zápas s Plzní, ví, jak Sparta dokáže být nepříjemná, když podá stoprocentní výkon," připomněl Trpišovský březnovou výhru Sparty nad obhájcem titulu Plzní 4:0.

"Takže já u nich vidím ve spoustě věcí zlepšení. Samozřejmě o to těžší to pro nás bude v kombinaci s tím programem, který máme. Není úplně ideální se ve čtvrtek vyždímat do mrtva a jít v neděli hrát. Máme dva dny na to, abychom hráče dali dohromady. Změny v sestavě určitě budou," dodal Trpišovský, který v začátcích trenérské kariéry vedl na Spartě mládež.

Sparta se na rozdíl od Slavie mohla chystat na derby od pondělní dohrávky se Zlínem (2:0). "Taky jsme nabitý zápasový program v minulosti zažili, není to jednoduché. Ale jejich kádr je tak široký, že dokážou udělat spoustu změn. Ale určitě musí přemýšlet i směrem ke čtvrteční odvetě, nebude to pro ně snadné," řekl sparťanský kouč Zdeněk Ščasný.

"Slavia je favorit, ale my tam nejedeme s přehnaným respektem. Síla soupeře i aktuální forma je velká, ale máme za sebou také dobré zápasy. Na jaře jsme kromě jednoho všechny zvládli, takže tam pojedeme odhodlaní zvítězit," uvedl sparťanský záložník Michal Sáček.

Oba celky se utkají v Edenu ještě 24. dubna v semifinále domácího poháru a poté v ligové nadstavbě. "Takový zápas člověka neomrzí, i když bychom samozřejmě hráli raději doma," řekl Sáček.

Zápas začne v neděli v 18:00. Slavia je kvůli nadávkám fanoušků na adresu karvinského trenéra Františka Straky v podmínce a v případě výtržností jí hrozí uzavření severní tribuny.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy