Kooperativa NBL 2023/2024

Sparta v přípravě prohrála, neuspěl ani Baník. Slovácko naopak zůstává stoprocentní

První porážku v přípravě na nový ročník první ligy si připsali fotbalisté Sparty. Pražané na soustředění v Rakousku podlehli domácímu Wolfsbergeru 0:1. Neuspěl ani ostravský Baník, jenž padl se slovenskou Žilinou 1:3. Naopak Slovácko zůstává stoprocentní, Vyškov porazilo 2:0. Jablonec padl s Varnsdorfem 1:2.

Utkání Sparta Praha - Wolfsberger
zdroj: Twitter Sparta Praha

Čtvrtý tým uplynulého ročníku rakouské ligy rozhodl ve 44. minutě ze standardní situace. Kerschbaumer nacentroval do šestnáctky, Leitgeb se odpoutal od Vindheima a hlavou překonal sparťanského brankáře Vorla. Hosté vyrovnat nedokázali, nepomohlo ani hromadné střídání po hodině hry, kdy se na hřiště dostala i letní ofenzivní posila Kuchta.

Letenští nenavázali na předchozí výhry nad druholigovými soupeři Duklou (2:1) a Opavou (3:0) a chorvatskou Rijekou (2:0). Na závěr rakouského soustředění ve středu vyzvou maďarský tým Paksi. Novou soutěžní sezonu Sparta odstartuje 21. července doma úvodním soubojem 2. předkola Evropské konferenční ligy proti norskému Vikingu Stavanger.

Slovácko zatím jenom vítězné

Slovácko rozhodlo o výhře nad Vyškovem až ve druhém poločase. Krátce po jeho začátku otevřela skóre irácká posila Duskí. V 68. minutě zvýšil Kozák, další letní akvizice účastníka kvalifikace Evropské ligy.

Baník v Havířově prohrával se Žilinou od 10. minuty. Obránce Šehič vyrovnal premiérovým gólem po příchodu z Karviné, ale Gidi ještě do pauzy vrátil soupeři vedení. Po pauze ghanský záložník přidal pojistku, poté co střelou přímo z rohu překvapil brankáře Letáčka. Ostravské mužstvo v úvodu přišlo o stopera Lischku, který si poranil zadní stehenní sval. Slezané ve středu vyzvou skotského mistra Celtic Glasgow.

"V prvním poločase jsme zaslouženě prohrávali, protože Žilina byla rychlejší, přesnější. K některým věcem jsme jí pomohli svými chybami. Ve druhém poločase už byl zápas vyrovnanější, možná jsme měli míč víc pod kontrolou. Ale Žilina zaslouženě vyhrála," řekl pro klubovou televizi Vrba.

"Samozřejmě dostat gól z rohu je také chyba. To ve fotbale bývá. Možná lepší, že jsme ho dostali teď. Aspoň doufám, že se z toho ponaučíme a příště se to nebude opakovat," přidal bývalý kouč Žiliny.

Jablonec nestačil v přípravě na Varnsdorf

Jablonec padl, Hradec zůstává stoprocentní

Jablonec začal přípravu porážkou 1:2 se Žižkovem, který v minulé sezoně sestoupil do třetí ligy. Severočeši stejný výsledek uhráli doma také s druholigovým Varnsdorfem. První branku za Jablonec vstřelil z penalty Šulc, jenž by měl na Střelnici hostovat z Plzně.

"Spokojený jsem s tím, kolik šancí jsme si dneska vytvořili, protože to bylo na tři zápasy. Nespokojený jsem s tím, jak jsme s těmi situacemi naložili. Obrovsky nespokojený jsem s tím, jak jsme reagovali směrem dozadu. Na nás byly dva nakoplé míče, dvakrát to propadne a dostaneme z toho dva nesmyslné góly," uvedl Horejš. "Mrzí nás, že jsme prohráli druhý zápas. Dneska to bylo z naší strany o hodně lepší. Měli jsme hodně brankových příležitostí," dodal jablonecký trenér.

Stoprocentní bilanci v přípravě udržel vedle Slovácka i Hradec Králové, sparťanský B-tým zdolal 2:1 díky gólům Prekopa a Vlkanovy. České Budějovice přestřílely dalšího druholigového soupeře Vlašim 6:3. Dvakrát se za Dynamo trefil Zajíc, přesně mířili i Havel, Švec, Krch a Sladký.

Mladá Boleslav zvítězila nad druholigovou Jihlavou 4:1. Dvě branky Středočechů zaznamenal Krobot, za domácí skórovali i Skalák s Dancákem. Liberec porazil polskou Lehnici 3:0 po gólech Ghaliho, Rondiče a Kozáka.

Zlín přehrál Trenčín 2:1. Už v úvodní půlhodině se za "Ševce" prosadili Fillo s Fantišem. Pardubice doma remizovaly 2:2 s rezervou Olomouce, nováčkem druhé nejvyšší soutěže.

Teplice v Německu zdolaly třetiligový Hallescher 2:1. Ve druhém poločase severočeské mužstvo otočilo výsledek zásluhou Kodada a Procházky.

Výsledky přípravných duelů:

Wolfsberger - Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 44. Leitgeb.

Sestava Sparty: Vorel (46. Heča) - Vindheim (60. Höjer), Vydra (60. Zelený), Večerka (46. Vitík), Horák (60. Mejdr) - Souček (60. Sadílek), Fortelný (46. Sáček) - Ryneš (60. Pešek), Karabec (60. Daněk), Minčev (60. Wiesner) - Juliš (60. Kuchta). Trenér: Priske.

Hallescher - FK Teplice 1:2 (1:0)

Branky: 36. Muller - 66. Kodad, 74. Procházka.

Sestava Teplic: Grigar - Knapík, Dramé (46. Chaloupek), Kučera (65. Vondrášek) - Jukl (65. Mareček) - Hyčka (80. Hora), Čičovský (65. Křišťan), Trubač (46. Žitný), Kodad - M. Vachoušek (65. Procházka), Ledecký (46. Urbanec). Trenér: Jarošík.

Zlín - Trenčín 2:1 (2:0)

Branky: 11. Fillo, 23. Fantiš - 73. Azango.

Sestava Zlína: I. poločas: Dostál - Fillo, Simerský (30. Kolář), Procházka, Bartošák - Reiter (30. Dramé), Didiba, Jawo, Bobčík (30. Hrdlička), Vukadinovič - Fantiš. II. poločas: Šiška - Fillo (60. Cedidla), Kolář, Procházka (60. Simerský), Číž - Reiter, Janetzký, Hrdlička, Jawo (53. Bobčík), Dramé - Chwaszcz. Trenér: Kalivoda.

Slovan Liberec - Lehnice 3:0 (2:0)

Branky: 2. Ghali, 38. Rondič, 90. Kozák.

Sestava Liberce: Stejskal - Gebre Selassie (60. Purzitidis), Plechatý, Prebsl, Mikula (74. Lehoczki) - Červ (60. Michal), Doumbia (60. Mara) - Matoušek (60. Kozák), Frýdek (60. Varfolomejev), Ghali (60. Višinský) - Rondič (60. Rabušic). Trenér: Kozel.

FK Mladá Boleslav - Jihlava 4:1 (1:0)

Branky: 47. a 61. Krobot, 6. Skalák, 63. Dancák - 60. Křišťál.

Sestava M. Boleslavi: Šeda - Látal (57. Pech), Šimek (46. Coňk), Jahič, Preisler - Skalák (46. Vaníček), Dancák, Darmovzal (46. Donát), Rolinek (46. Dufek) - Stránský (57. Mašek), Škoda (46. Krobot). Trenér: Hoftych.

Dynamo České Budějovice - Vlašim 6:3 (4:0)

Branky: 22. a 43. Zajíc, 30. Havel, 45. Švec, 53. Krch, 90. Sladký - 72. a 77. z pen. Gningue, 61. Zihanzovič.

Zahajovací sestava Č. Budějovic: Šípoš - Čolič, Havel, Broukal, Potočný - Sladký, Hellebrand - Hora, Zajíc, Švec - Škoda. Trenér: Weber.

Baník Ostrava - Žilina 1:3 (1:2)

Branky: 26. Šehič - 39. a 66. Gidi, 10. Kaprálik.

Sestava Ostravy: I. poločas: Laštůvka - Sanneh, Frydrych, Lischka (7. Pojezný), Fleišman - Klíma, Takács, Kuzmanovič, Kaloč, Šehič - Almási. II. poločas: Letáček - Ndefe, Pokorný, Pojezný, Fleišman (62. Chlumecký) - P. Jaroň, Takács, Tetour, Budínský, Buchta - Tijani. Trenér: Vrba.

FK Jablonec - Varnsdorf 1:2 (0:1)

Branky: 60. Šulc z pen. - 23. Tanko, 85. Rudnytskyy.

Sestava Jablonce: I. poločas: Hanuš - Surzyn, Martinec, Hübschman, Polidar - Považanec - Pleštil, Šulc, Houska, Jovovič - Sejk. II. poločas: Richter - Haitl, Štěpánek, Kubista, Krob - Houska - Smejkal, Šulc, Kadlec, Ritter - Silný. Trenér: Horejš.

FC Hradec Králové - Sparta Praha B 2:1 (1:0)

Branky: 21. Prekop, 64. Vlkanova - 55. Turyna.

Sestava Hradce: I. poločas: Bajza - Klíma, Ševčík, Kodeš - Harazim, Rada, Kučera, Novotný - Prekop, Firbacher, Dvořák. II. poločas: Reichl - Čech, Ševčík, Kutík, Harazim - Smrž, Doležal, Hájek - Rybička, Jurčenko, Vlkanova. Trenér: Koubek.

FK Pardubice - Olomouc B 2:2 (1:1)

Branky: 11. Tischler, 47. Hlavatý z pen. - 36. Hadaš, 50. Zlatohlávek.

Sestava Pardubic: Markovič - Halász (61. Svoboda), Míka, Toml (80. Hanč), Helešic (61. Kurka) - Solil - Mareš (46. Sychra), Vacek (61. Chvěja), Hlavatý (80. I Sang-hjok), Tischler (61. Lupač) - Černý (46. Huf).. Trenér: Novotný.

1. FC Slovácko - Vyškov 2:0 (0:0)

Branky: 46. Doski, 68. Kozák.

Sestava Slovácka: I. poločas: Borek - Hofmann (74. Polášek), Daníček, Kadlec - Doski, Kohút, Trávník, Havlík, Kalabiška (35. Šimko) - Sinjavskij, Vecheta. II. poločas: Fryšták - Šimko, Hofmann, Daníček, Holzer - Doski, Srubek, Trávník (61. Juroška), Havlík (61. Ljovin), Brandner - Kozák. Trenér: Svědík.

Štýrský Hradec - Zbrojovka Brno 0:0

Sestava Brna: I. poločas: Berkovec - Matejov, Endl, Štěrba, Granečný - Sprangler - Musa Alli, Blecha, Ševčík, Falta - Hladík. II. poločas: Šiman - Hrabina, Hlavica, Šural, Divíšek - Sprangler (70. Rogožan) - Ševčík (70. Kohoutek), Jambor, Texl, Nečas - Fousek. Trenér: Dostálek.

St. Pölten - Bohemians Praha 1905 1:3 (1:2)

Branky: 42. Montnor - 11. Hronek, 38. Hála, 71. Hůlka.

Sestava Bohemians: I. poločas: Bačkovský - Köstl, Krch, Vilotič - Dostál, Jindřišek, Petrák, Hála - Hronek, Novák - Koubek. II. poločas: Valeš - Kadlec, Křapka, Hůlka - Nový, Jánoš, Květ, Bartek - Beran, Mužík - Puškáč. Trenér: Veselý.