FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Sparta střelecky mlčela a v přípravě prohrála s třetiligovým Benešovem

Nečekanou porážku přinesla příprava fotbalistům Sparty. Pražané padli s třetiligovým Benešovem 0:1. Letenští nastoupili v namixované sestavě a ve druhém poločase se poprvé od květnového zranění kolena dostal na hřiště také útočník Václav Drchal.

Golgol Mebrahtu
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Jedinou branku dal ve 14. minutě Patrik Švantner, a i když Sparta v tréninkovém centru na Strahově měla několik šancí na vyrovnání, tak skórovat nedokázala. Z prvního týmu třetího celku nejvyšší soutěže do zápasu zasáhli Lukáš Štetina, Vukadin Vukadinovič, Costa, Bogdan Vatajelu, Golgol Mebrahtu a brankář Milan Heča. Drchal se dostal na hřiště v 62. minutě.

Tým trenéra Zdeňka Ščasného porážkou navázal na prohru 1:3 z přípravného utkání s rovněž třetiligovým Vltavínem, proti kterému Sparta nastoupila v zářijové reprezentační přestávce.

Sparta - Benešov 0:1 (0:1)

Branka: 14. Švantner.

Sestava Sparty: Heča - Wiesner, Štetina (46. Plechatý), Costa - Vukadinovič, Novotný (62. Drchal), Ch. Frýdek (84. Hapal), Chervak (62. Šimáček), Dudl (46. Flak), Vatajelu (46. Plavšič) - Mebrahtu. Trenér: Ščasný.

Jak velké trable udělala v Karviné Spartě tráva? Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast: