Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 41. KOWAX Valašská rally Valmez

Sparta si pojistila dvojici talentů, smlouvu prodloužili Čvančara a Vitík

Fotbalová budoucnost útočníka Tomáše Čvančary a stopera Martina Vitíka by měla být i nadále spojena se Spartou. Reprezentanti do 21 let totiž podepsali nové víceleté kontrakty. Jejich délku klub z české metropole nezveřejnil.

Tomáš Čvančara ze Sparty se raduje z gólu do sítě ostravského Baníku
zdroj: ČTK/Šulová Kateřina

Čvančara přišel na Letnou v prosinci 2021 z Jablonce. Za Spartu dosud zapsal 12 ligových gólů, z toho pět na podzim, díky nimž je nejlepším kanonýrem týmu v letošní sezoně nejvyšší soutěže. Celkem vstřelil v 61 ligových střetnutích 18 branek.

"Podpis nové smlouvy je pro mě oceněním práce, kterou jsem za minulý rok odvedl. Zároveň to pro mě znamená, že si toho váží i klub, jinak by neměl důvod ji se mnou prodlužovat. Je pro mě čest spolupráci se Spartou prodloužit a jsem za to moc rád," uvedl dvaadvacetiletý Čvančara.

Jeho cílem je s letenským celkem zisk titulu i domácího poháru. "V minulé sezoně jsme tomu byli blízko. Bohužel se nám ani jedno nepovedlo. To pro mě bylo velké zklamání, hlavně po zápase na Slovácku. Takže tohle jsou moje cíle. Zároveň chci být co nejvíce užitečný týmu, dávat góly a posunout Spartu k zmíněnému titulu," konstatoval Čvančara.

Dvacetiletý Vitík je odchovancem Pražanů, za které v nejvyšší soutěži odehrál 40 utkání a dvakrát skóroval.

"Moc si vážím toho, že mi klub jako Sparta dal i nadále důvěru. Je to pro mě závazek do další práce. Podpis smlouvy je pro mě takový další dárek k nedávným narozeninám, zároveň odměna za úsilí, které do fotbalu dávám. Cíle do dalších let? Určitě zisk trofejí, podobně to máme všichni. V budoucnu bych si pak chtěl zahrát v jedné z top lig," měl jasno Vitík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články