Následuje
Český Ironman na Sahaře

Sparta sečetla ztráty po odvážném experimentu: rekordních minus 723 milionů

Fotbalová Sparta nefunguje dobře sportovně ani ekonomicky. Podle deníku E15 v minulé sezoně byla v rekordní ztrátě 723,8 milionu korun. Na nejhorším hospodářském výsledku v klubové historii se podepsal nejen neúspěch v evropských pohárech, ale také nevydařený experiment s řadou drahých zahraničních posil a italským trenérem Andreou Stramaccionim.

Andrea Stramaccioni
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Stramaccioni přišel do Sparty na konci května 2017 a kromě početného realizačního týmu si v rámci přestavby kádru přivedl jedenáct posil, z nichž hned tři - izraelský záložník Tal Ben Chaim, turecký stoper Semih Kaya a rumunský záložník Nicolae Stanciu se stali nejdražšími hráči české ligy.  

Sparta ale pod vedením italského kouče vyhořela v předkole Evropské ligy a Stramaccioni byl letos v březnu odvolán. Letenský celek poté skončil v lize až na pátém místě. Na nejhorší umístění v samostatné české soutěži pak navázal i nejhorší hospodářský výsledek v historii klubu.  

Sparta v totální krizi. Více v novém Fotbal fokus podcastu:

Podle deníku, který se odkázal na výroční zprávu před valnou hromadou, tak Sparta v minulé sezoně měla tržby 654 milionů korun a ztrátu 723,8 milionu, což překonalo dosavadní největší ztrátu 237,3 milionu z ročníku 2011/12.  

Stále tak platí, že letenský celek od příchodu majitele Daniela Křetínského do klubu v roce 2004 skončil jen dvakrát v plusu v sezonách 2004/05 (31,8 milionu) a 2016/17 (22,6).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy