Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Řím

Sparta rozšířila realizační tým. Ščasnému budou v roli asistentů pomáhat Janoušek a Horňák

Novými asistenty kouče Zdeňka Ščasného u fotbalistů Sparty Praha se stali Michal Horňák a Petr Janoušek. Oba trenéři v letenskému klubu opustili dosavadní pozice u juniorského celku, respektive u výběru do 19 let a připojili se k realizačnímu týmu A-mužstva.

Petr Janoušek
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Osmačtyřicetiletý Horňák získal během hráčské kariéry v rudém dresu deset titulů a v pozici kouče vyhrál s mladíky z Letné v sezoně 2015/2016 juniorskou ligu. "Vnímám situaci, která teď ve Spartě je. Pro fanoušky ani pro klub není komfortní... Cítím velkou zodpovědnost, chtěl bych klubu pomoct. V klubu jsem od mladých let, je to pro mě osobní záležitost," uvedl Horňák.

Třiačtyřicetiletý Janoušek dovedl v ročníku 2009/10 sparťanskou devatenáctku k titulu. Tehdy trénoval Martina Frýdka, Ladislava Krejčího nebo Pavla Kadeřábka, z nichž se později staly opory A-týmu. "Je to závazek a musím do toho dát maximum. Měl jsem možnost vyslechnout Tomáše (Rosického, pozn. autora). Říkal mi, co má v plánu a jak chce jednotlivé procesy u A-mužstva nastavit, a ztotožňuji se s tím. Nyní je potřeba, aby se všechno dobře skloubilo, zapadlo do sebe," řekl Janoušek.

Sparta nepovedený podzim zakončila na pátém místě prvoligové tabulky, ze kterého po 19 kolech ztrácí propastných 17 bodů na vedoucí Slavii a 13 bodů na druhou Plzeň. Ščasný přesto dostal dál důvěru jako kouč, ale opustil souběžně vykonávanou funkci sportovního ředitele. V ní ho nahradil bývalý reprezentační kapitán Rosický.

V současném realizačním týmu Sparty vedle Ščasného, Horňáka a Janouška jsou i další asistent Radoslav Kovář, trenéři brankářů Mario Galinovič s Danielem Zítkou, kondiční trenéři Tomáš Malý s Václavem Polákem nebo vedoucí mužstva Miroslav Baránek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy