Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Sparta představila další posilu do útoku. Z Fiorentiny přichází hostovat Graiciar

Fotbalová Sparta hlásí už šestou letní posilu. Stal se jí útočník Fiorentiny Martin Graiciar, o jehož příchodu se už několik dní spekulovalo. Na Letnou přichází na roční hostování s opcí na případný přestup.

Martin Graiciar
zdroj: AC Sparta Praha

"Je to pro mě velká čest a moc si téhle šance být ve Spartě vážím, jelikož v mých očích je Sparta největší a nejúspěšnější klub v Česku. Udělám všechno, abych přinesl fanouškům Sparty radost," uvedl.

Graiciar začínal s fotbalem právě na Spartě, pak ale dal přednost Plzni. Do ligy poprvé nakoukl za Liberec, v nejvyšší soutěži odehrál devatenáct zápasů a vstřelil čtyři branky.

Je Martin Graiciar dobrou posilou pro Spartu? Více ve Fotbal fokus podcastu:

Následně si ho v roce 2017 vybrala Fiorentina, za kterou se ovšem v minulé sezoně hráč národního týmu do jednadvacerti let neprosadil do nabitého kádru. Odehrál tak pouze dva zápasy v soutěži Primavera za tým do 19 let.

"Fyzicky jsem na tom dobře, protože jsem všechno odtrénoval. Zátěž jsem měl normální. Jen ne tu zápasovou. Myslím si, že v mém věku to doženu rychle. Každopádně se cítím dobře. Sezonu jsem si prodloužil o reprezentaci, pak jsem měl volno. Tento týden běhám, postupně se do toho dostávám a věřím, že postupně budu moci klukům pomoct i na hřišti," prohlásil Graiciar.

Fotbalový talent Graiciar má za sebou rovněž stáž v Arsenalu, a nyní tak bude figurovat ve trojici sparťanských útočníků s Liborem Kozákem a Benjaminem Tettehem.

O své roli v týmu se Graiciar bavil se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým. "Vylíčil mi představy tak, že chce, abych toho co nejvíc odehrál a pomohl klukům na hřišti dostat Spartu tam, kam patří. Od toho tady jsem a doufám, že se mi to za ten rok povede. Je to hostování s opcí, tak uvidíme, jak dál a jak se letošní rok povede," konstatoval Graiciar.

Další trio střelců Sparty je totiž dlouhodobě na marodce: jak Václav Kadlec, tak i Matěj Pulkrab a Václav Drchal.

Před Graiciarem přišli na Letnou obránci Andreas Vindheim a David Lischka, záložníci Ladislav Krejčí, Michal Trávník a útočník Kozák.

Zdroj
ČT sport, AC Sparta Praha

Hlavní zprávy