Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1996: Česko - Německo

Sparta potvrdila, že stojí o Kadlece. Na startu přípravy byli Podaný a Jánoš

Praha - Zatím bez posil zahájili zimní přípravu na jarní část ligy fotbalisté Sparty. První trénink na Strahově absolvovali také navrátilec z hostování v Jihlavě Adam Jánoš a Jakub Podaný, který vyhrál před Vánoci indickou ligu s Kalkatou. Vedení obhájce titulu také přiznalo, že jedná o možném návratu útočníka Václava Kadlece z Frankfurtu.

Vítězslav Lavička se svými svěřenci na startu přípravy
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

"Ale říkám na rovinu, že u Kadlece to není úplně jednoduchá transakce, je to přece jen hráč z Bundesligy," řekl člen představenstva Sparty Jakub Otava. "O dalších posilách jednáme a ještě asi jednat budeme. Máme vybrané konkrétní hráče, protože upřednostňujeme kvalitu před kvantitou," dodal.

Mezi posily by se na Letné měli zařadit i Podaný s Jánošem. "Jánoše jsme si stáhli vzhledem k jeho univerzálnosti a výkonům, které v Jihlavě podával. Podaný se z Indie vrátil s dobrým kreditem a navíc je to univerzální hráč na levou stranu. Přáli bychom si, aby si výkony řekl o místo v kádru," uvedl trenér Vítězslav Lavička, který na podzim ustál tlak na odvolání.

Nepříjemný Lavičkův advent

"Už jsem zažil příjemnější adventní období, to je pravda. Ale nedůvěru vedení jsem necítil, spíš tlak a nebylo to příjemné," řekl Lavička. Prý o odstoupení neuvažoval. "Po schůzkách s vedením jsem měl pocit, že i oni mají zájem navázat na to, co se nám povedlo," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta zahájila přípravu. I s Lavičkou

Jedním ze závěrů bylo, že tým musí před jarním bojem o titul posílit. "Máme vytipovaná konkrétní jména. Chtěli bychom přivést někoho na post útočníka a také hráče do středové řady. Uvažovali jsme i o alternaci na místo pravého obránce, u něj jsme se ale rozhodli pro variantu z vlastních řad," uvedl Lavička.

Sparta nechce prodávat

Sparta rovněž potvrdila, že navzdory spekulacím o zájmu ze zahraničí hráče prodávat nechce. "Sice ta rovnice není úplně daná, ale když někdo přijde, tak někdo bude muset odejít," řekl Otava. "Ale ať už je to Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí nebo Josef Hušbauer, tak žádná konkrétní nabídka na stole neleží," prohlásil.

Z podzimního kádru na úvodním tréninku chyběl pouze zraněný útočník Martin Nešpor. "Jeho zdravotní stav se nelepší, ale věříme, že se to brzy otočí k lepšímu," uvedl Lavička. Pouze část přípravy s týmem absolvovali Michal Breznaník a Ondřej Švejdík, oba by však měli být brzy v pořádku.

Podobně na tom byl Lukáš Vácha, který se zotavuje po operaci kolena. Bez problémů naopak trénoval kapitán David Lafata, jenž závěr podzimu vynechal kvůli potížím se zády.

Na Kanárských ostrovech proti Eindhovenu a Celtiku

Spartu, která na druhém místě tabulky ztrácí na vedoucí Plzeň jediný bod, čeká už v pátek první přípravný zápas proti Vlašimi. Den nato odletí na týden na Kanárské ostrovy, kde ji čekají utkání s PSV Eindhoven a Celtikem Glasgow. "Lepší by bylo, kdybychom s nimi hráli v pokročilejší fázi přípravy, ale každá konfrontace s velkými soupeři je dobrá," řekl Lavička. Po návratu si Letenští zahrají s Trenčínem, Trnavou, Jihlavou a Prostějovem a od 31. ledna zamíří na desetidenní soustředění do Turecka.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy