Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Sparta nebude prodávat permanentky na jaro. Bylo by to nefér, zní z klubu

Fanoušci fotbalové Sparty, kteří si plánovali koupit permanentní vstupenku na jarní část sezony, mají smůlu. Klub se rozhodl, že jejich prodej nezahájí. Na vině je aktuální pandemická situace s koronavirem a omezení, která pro sportovní akce platí.

Fanoušci Sparty
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"V této chvíli neexistuje žádná jistota v tom, kolik fanoušků bude moci v průběhu jara na stadion. Kdybychom nabízeli na jarní část sezony další permanentky, vnímal bych to jako trochu nefér chování vůči majitelům celoročních vstupenek. V závěru podzimu přišli o šanci chodit na zápasy, jakmile to bude možné, musejí to být právě oni, kterým vstup přednostně umožníme," řekl marketingový ředitel klubu Kamil Veselý.

Celoroční permanentní vstupenky má podle vyjádření klubu přibližně šest tisíc fanoušků. Všichni z nich mohli v průběhu podzimní části navštívit takřka všechny domácí ligové zápasy Sparty, kromě posledních dvou duelů s Libercem a Bohemians 1905. U nich již platila protipandemická opatření s omezenou kapacitou 1000 diváků a toto omezení je dál platné.

"Pokud by se situace s pandemií covid-19 v průběhu jara razantně zlepšila, uvažovali bychom například o prodeji vstupenek v balíčku na několik ligových zápasů. Nešlo by tedy o klasickou permanentku, ale o vstřícný krok k fanouškům, kteří by chtěli mít na dané duely své místo na stadionu jisté. Nicméně teď tato varianta není na pořadu dne," dodal ředitel komerčního úseku a člen představenstva Sparty Tomáš Křivda.

Fotbalová Sparta vstoupí do jarní části ligové sezony 5. února na hřišti Českých Budějovic, o týden později bude hostit Viktorii Plzeň.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články