Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Sparta má první letní posilu. Na tři roky přichází Breznaník

Praha - Po dvouletém působení v ruském Permu se do nejvyšší české soutěže vrací záložník Michal Breznaník. 28letý slovenský fotbalista, který během své kariéry nastupoval prakticky na všech pozicích v záložní řadě i na postu levého obránce, podepsal tříletý kontrakt se Spartou Praha.

Michal Breznaník
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Sparta má velké ambice, stejně jako já," oznámil klubovému webu při svém příchodu Breznaník. "Být v tomhle klubu je velká výzva. Jsem připravený pro tým tvrdě pracovat," doplnil rodák z Revúce.

"Michal měl i finančně zajímavější nabídky ze zahraničí, ale zvolili jsme Spartu, protože ze sportovního hlediska se jednalo o nejlepší volbu," vysvětlil příchod na Letnou Breznaníkův manažer Martin Říha. "Hráč se chce s novým týmem porvat o úspěchy na domácí i evropské scéně," ujistil Říha.

Breznaník už v české lize působil v Liberci, kde v letech 2010 až 2012 odehrál 55 zápasů a dal 16 branek. Se severočeským klubem navíc devítinásobný slovenský reprezentant získal i mistrovský titul. Jeden má na kontě také se Slovanem Bratislava.

Do Permu odešel předloni v září údajně za 15 milionů korun a podepsal tříletou smlouvu. Začátkem března ji však ukončil, protože v této sezoně i kvůli vleklým problémům s levým ramenem za ruský celek odehrál jediné utkání. Do Sparty tak Breznaník přišel jako volný hráč.

"Michal absolvoval všechny vstupní zdravotní prohlídky bez problémů. A výsledky jeho kondičních testů jsou mimořádně dobré," řekl člen představenstva AC Sparta Praha Jakub Otava. Pro Spartu je Breznaník už druhou posilou. Od léta se totiž na Letnou vrátí liberecký obránce Radoslav Kováč.

Zdroj
ČT sport, AC Sparta Praha, ČTK

Hlavní zprávy